pl

10 rzeczy, które powinien wiedzieć każdy, kto uprawia storczyki

10 rzeczy, które powinien wiedzieć każdy, kto uprawia storczyki

1) Roślina potrzebuje światła rozproszonego. Nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych może poparzyć liście.

2) Jeśli liście są lekko bordowe, oznacza to, że uzyskała górny limit światła, a większa jego ilość może spowodować poparzenie.

3) W okresie od kwietnia do września, warto zadbać o zacienienie stanowiska dla storczyków ustawionych na parapetach od strony południowej i zachodniej.

4) Zbyt małe nasłonecznienie może objawiać się brakiem kwitnienia, a nowo powstałe liście są dłuższe, węższe i ciemniejsze.

5) Storczyk nie powinien stać w wodzie. Korzenie pozostawione w rozmokłym podłożu z ograniczonym dostępem do powietrza są narażone na gnicie.

6) Najlepiej doprowadzić do przeschnięcia podłoża, następnie obficie podlać roślinę, aby woda przelała się przez doniczkę i odstawić ją dopiero po pozbyciu się nadmiaru wody.

7) Storczyka, który jest za często podlewany poznamy po wiotkich liściach.

8) Najlepszym sposobem na podlewanie storczyka jest zanurzanie doniczki w większym naczyniu wypełnionym wodą. Taka kąpiel powinna trwać około 10-20 minut.

9) Jeśli widzimy na powierzchni podłoża biały osad, oznacza to, że stosowana przez nas woda jest zbyt zasolona.

10) W celu podniesienia wilgotności powietrza, warto ustawić kilka roślin w jednym pomieszczeniu.

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.