pl

11 wskazówek jak podlewać storczyki

11 wskazówek jak podlewać storczyki

 1. Większość storczyków lepiej znosi niedobór wody niż jej nadmiar, dlatego należy unikać pozostawiania wody w podstawce.
 2. Woda powinna mieć temperaturę pokojową, najlepiej stosować taką, która odstała kilka godzin np. w konewce.
 3. Storczyki nie lubią chloru ani nadmiaru wapnia, który znajduje się w wodzie kranowej.
 4. Do podlewania najlepiej używać deszczówki, wody przefiltrowanej lub wody wodociągowej z dodatkiem wody destylowanej.
 5. Najlepszym sposobem na dostarczenie odpowiedniej ilości wody storczykowi jest moczenie go w większym naczyniu wypełnionym wodą z dodatkiem nawozu przez około 15-30 minut.
 6. Nie należy stosować tej samej wody do innych storczyków, ponieważ można w ten sposób przenieść na inne rośliny szkodniki lub choroby.
 7. Jeśli storczyk stanowi gotową kompozycję, to wodę możemy wlać bezpośrednio do doniczki, a następnie odciągnąć jej nadmiar przy pomocy np. strzykawki.
 8. Przed rozpoczęciem uprawy storczyka umieszczonego bezpośrednio w doniczce bez podstawki, warto na jej spodzie wyłożyć kilka kamieni. Następnie na nich położyć kawałek plastikowej siatki, przez którą przejdzie gruba rurka.  Za jej pomocą, mniejszą rurką będzie można z dna odciągać nadmiar wody.
 9. Storczyki należy podlewać rano, ponieważ wieczorowe spadki temperatur sprawiają, że storczyk jest bardziej podatny na choroby grzybowe.
 10. Kolejne podlewanie można wykonać po całkowitym przeschnięciu podłoża.
 11. Jego wilgotność można kontrolować drewnianym patyczkiem umieszczonym w doniczce.

 

 

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.