pl

5 naturalnych sposobów na mszyce

5 naturalnych sposobów na mszyce

Tej wiosny mszyca zaatakowała wiele ogrodów i sadów ze zdwojoną siłą. Czy możemy winić koronawirusa? Raczej nie. Jednak kiedy mszyca pojawi się w ogrodzie – szukanie przyczyny nie jest już istotną sprawą. Najważniejsze jest szybkie przeciwdziałanie żerowi i rozprzestrzenianiu się tych małych owadów oraz ewentualnym chorobom, które mogą się rozwinąć z wirusów przenoszonych przez te szkodniki.

Gdy zauważymy ich obecność, walkę należy podjąć natychmiast. Na początek można spróbować domowych, naturalnych możliwości ratowania swoich roślin.

  1. Najłatwiejszy sposób to posadzenie roślin, odstraszających mszyce np. lawenda, cebula czy czosnek

Jeśli to za mało można przygotować domowy wywar:

  1. Wywar z cebuli

Do wywaru z cebuli potrzeba: na 75 gr drobno pokrojonej cebuli, 10 litrów wody, zmieszane składniki gotujemy przez 30 minut , następnie odstawiamy do wystygnięcia

  1. Wyciąg z czosnku: 250 gr roztartego czosnku na 1 l wody, pozostawić na 24 h, przez użycie m rozcieńczyć z wodą 1:1.

  2. Wyciąg z mniszka lekarskiego (400 gr liści mniszka na 10 l wody – zostawić na 3 h potem można zaczynać oprysk)

  3. Najbardziej popularną metodą jest gnojówka z pokrzywy:

500 g młodych liści pokrzywy włożyć je do plastikowego wiadra. (UWAGA! ️metalowe lub betonowe naczynia się nie nadają!) Zalać je w wiadrze 5 litrami wody. Ostawić z dala od domu w zacienionym miejscu. (Zapach gnojówki będzie nieprzyjemny). Następnie odczekać 1-2 tygodnie aż mikstura przestanie się pienić i uzyska lekko brunatny kolor.

Porażone przez mszycę rośliny spryskać roztworem gotowej gnojówki z pokrzywy (1 miarka) i wody (20 miarek). Oprysk należy wykonywać wieczorem. 

Jeśli nie macie czasu, aby przygotowywać naturalne, domowe środki lub jeśli te nie poradziły sobie wystarczająco dobrze, polecamy skorzystać z naszych produktów E-mszyca: w sprayu lub pyłnie. Te preparaty nie posiadają substancji bójczych. Wstępujące w składzie BROS E-mszyca polimery odcinają tlen od larw mszyc, dzięki czemu nie mogą one się rozmnażać.

Gdy wszelkie sposoby zawdzodzą, a Twoje kwiaty nadal poraża mszyca – nie wahaj się zastosować BROS PARCAN. Jest to środek ochrony przeznaczony do roślin ozdobnych, który skutecznie zwalczy mszycę w Twoim ogrodzie. 

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.