pl

Dlaczego warto podlewać rośliny deszczówką?

Dlaczego warto podlewać rośliny deszczówką?

Deszczówka to woda opadowa powstająca wskutek kondensacji pary wodnej w atmosferze, a następnie opadająca na powierzchnię Ziemi w postaci deszczu, śniegu lub gradu. Uznawana jest za stosunkowo najczystszą wodę naturalną. Zawiera rozpuszczone gazy, głównie azot, tlen, dwutlenek węgla, a także niewielkie ilości soli mineralnych i mikroorganizmów. Charakteryzuje się niskim pH ok. – 5,5-6,5 i niskim stężeniem związków wapnia. Doskonale służy roślinom i jest przez nie bardzo dobrze przyswajana. Woda deszczowa nie pozostawia osadów w odróżnieniu do wody wodociągowej, która jest twarda i zawiera dużą ilość jonów wapnia i magnezu. Skład wody opadowej zależy od jakości powietrza, a także od stanu dachu po którym spływa. Np. deszczówka spływająca z dachu wykonanego z płyt bitumicznych nie będzie nadawała się do użycia ani w domu, ani w ogrodzie.

 

Najczęściej na zbiór wody deszczowej mogą pozwolić sobie mieszkańcy domów wolnostojących, choć wśród dostępnych sposobów są i takie, które mogą znaleźć zastosowanie np. na działkach. Najprostszym sposobem jest zamontowanie w rurze spustowej specjalnego zbieracza, ale można również rozstawić na terenie ogrodu specjalne zbiorniki na deszczówkę. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniego preparatu, który nada wodzie wodociągowej właściwości deszczówki. Biopon Kocenentrat do zmiękczania wody to środek, który oprócz zmiękczania wody, koryguje jej odczyn i zwiększa przyswajalność składników odżywczych zawartych w podłożu i nawozach. Skoncentrowana postać preparatu, sprawia, że jest wyjątkowo wydajny – zawartość opakowania 250 ml wystarcza do uzdatnienia 75 l wody do podlewania! To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają warunków do gromadzenia deszczówki.

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.