pl

Dlaczego warto stosować biohumusy?

Dlaczego warto stosować biohumusy?

Preparaty humusowe stymulują rozwój systemu korzeniowego rośliny. Poprawiają wszystkie parametry decydujące o żyzności gleby, w tym: stosunki wodno-powietrzne, właściwości absorpcyjne, cieplne oraz warunki życia mikroorganizmów glebowych, a także powstawanie trwałej struktury gruzełkowatej. Ich zastosowanie polepsza warunki wzrostu i plonowania roślin. W uprawie doniczkowej można je stosować przez cały rok, w gruntowej przez w okresie wegetacji.

Biohumusy Biopon to w 100% organiczne preparaty, wytworzone na bazie surowca uzyskanego z hodowli dżdżownic kalifornijskich są bogate w próchnicę i mikroflorę bakteryjną, które mają duży wpływ na żyzność i urodzajność gleby. Zawierają niezbędne składniki pokarmowe, które powstają na drodze różnorodnych przemian zachodzących na etapie powstawania próchnicy oraz mineralizacji masy organicznej.

Stosowanie biohumusów:

1. Przed użyciem należy wstrząsnąć.

2. Rozcieńczyć  60-120 ml preparatu w 1 litrze wody. Przy każdym podlewaniu stosować ok. 100-200 ml roztworu na roślinę. W zimowych miesiącach (od października do stycznia) wystarczy zasilić roślinę 2-4 razy w miesiącu.

> Użycie Biohumusu do warzyw i ziół w uprawie warzyw na gruncie:

Wstrząsnąć przed użyciem, następnie rozcieńczyć 120 ml preparatu rozpuścić w 1 l wody. Podlewać po siewie, a potem co 2-3 tygodnie przez cały okres wegetacji po 2 l roztworu na 1 m².

> Zastosowanie Biohumusu do storczyków:

5 ml biohumusu do storczyków rozcieńczyć w 1 litrze wody. Podlewać 100-200 ml roztworu na roślinę przez cały rok.

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.