pl

Jak samodzielnie usunąć gniazdo os?

Jak samodzielnie usunąć gniazdo os?

Najwyższą aktywność os i szerszeni można zaobserwować na przestrzeni czerwca, lipca i sierpnia. Wałęsają się dosłownie wszędzie, szukając słodkich pyszności.

Gdy tylko zauważysz wzmożone występowanie tych owadów blisko Twojego domostwa, zwróć uwagę, dokąd odlatują, uprzednio napiwszy się ze stołu. Jest duże prawdopodobieństwo, że na Twoim podwórku zamieszkała nowa „rodzina”, która może poważnie zagrażać zdrowiu, a czasem nawet życiu Twoich bliskich.

Najczęściej gniazdo os można spotkać na strychu, w altanie, drewutni, szopce. Czasem można zauważyć je praktycznie od razu. Często jednak jest dobrze ukryte np. pod stosem starych rzeczy przechowywanych na strychu, pod dachówkami, wewnątrz ścian, a nawet pod nawierzchnią szopki, w której nie ma utwardzonej posadzki.

Usunąć gniazdo os lub szerszeni można na kilka sposobów: Można wezwać prywatną specjalistyczną firmę, jednak koszt jest dość spory. Można spróbować wezwać straż pożarną - choć jednostki PSP nie mają obowiązku usuwania gniazd na terenach prywatnych. Można też podjąć próbę samodzielnego usunięcia gniazda dostępnymi na rynku preparatami biobójczymi takim jak Gaśnica na osy i szerszenie.  Aby zwalczyć gniazdo os w trudno dostępnych miejscach można użyć specjalnego zestawu, który zawiera długi 1,5 metrowy wężyk oraz uchwyt na puszkę z preparatem. Zanim przystąpisz do użycia Gaśnicy na osy i szerszenie, czy to klasycznej czy w wersji automatycznej zapoznaj się z 6 podstawowymi krokami.

1. Zaopatrz się w odpowiednią odzież ochronną. Najlepiej pożyczyć kombinezon ochronny od znajomego pszczelarza.

2. Poczekaj do późnego wieczora lub wczesnego poranka - wtedy owady są mniej aktywne

3. Dokładnie przeczytaj ulotkę znajdującą się na produkcie

4. Ubierz się w odzież ochronną, podejdź do gniazda na dystans do 5 metrów i zastosuj produkt.

5. Pamiętaj, by wykonywać oprysk zgodnie z kierunkiem wiatru!

6. Gniazdo możesz usunąć najwcześniej po 24 h od oprysku. Sam preparat natomiast zwalcza osy wracające do gniazda jeszcze przez 3 dni po oprysku.

 

Mogą Cię także zainteresować:

1. Gaśnica na osy i szerszenie automatyczna

2. Worek na muchy

3. Proszek na mrówki

POZNAJ NASZĄ OFERTĘ NA INNE SZKODNIKI:

https://bros.pl/pl/bros

 

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.