pl

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Jest wiele skutecznych domowych i ekologicznych metod walki z mrówkami. Jedną  z nich jest mąka kukurydziana (sposób ten jest też dobry do zastosowania w domu). Wszędzie gdzie pojawiają się mrówki rozsypujemy mąkę, a mrówki zwabione jej zapachem zjadają ją w dużej ilości po czym pęcznieją i giną. Kolejnym domowym sposobem jest użycie miodu: na spodek wylewamy miód i zwabione mrówki usiłując zjeść miód przyklejają się do niego nie mogąc się  przy tym wydostać. Dobrym sposobem ( również można stosować w domu ) jest posypanie ścieżek, którymi uczęszczają mrówki oraz mrowiska dużą ilością soli. Sól nie zabija mrówek ale odstrasza je i owady odchodzą daleko od danego terenu.

Można też korzystać z gotowych preparatów, szczególnie przydatne kiedy mamy do czynienia z mrówkami faraona np. Bros Mrówkofon.

Aby zapobiegać mrówkom, najlepiej w ogrodzie zasiać rośliny, które je odstraszają, np. pomidor, lawenda, tymianek, mięta, wrotycz czy majeranek.

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.