pl

Jak wytępić kreta z ogrodu?

Jak wytępić kreta z ogrodu?

Jednym z domowych i nieinwazyjnych sposobów na pozbycie się kreta jest rozmieszczenie w tunelach kreta gałązek mięty, skórek cytryny lub też uformowanej w kłębek sierści psa, lub ludzkich włosów. Kret nie cierpi też zapachu petów, resztek ryb oraz naftaliny- można umieścić je w pobliżu krecich nor. To powinno zniechęcić kreta do dalszego kopania w naszym ogródki i ucieknie.

Innym skutecznym sposobem są metalowe puszki, które zakładamy na czubek pręta i wkładamy w miejsce gdzie pojawił się kret. Wprawiona w ruch za pomocą wiatru puszka wydaje dźwięki, które odstraszają szkodniki. Kolejną „dźwięczną” pułapką jest wsadzenie pod kątek w ziemię szklaną butelkę tak, żeby jej otwór i szyjka znajdowały się ponad ziemią. Wiatr wlatujący do butelki będzie wydawał dźwięki, które dotrą do kreta, a te powinny go wypłoszyć.

Aby zapobiec pojawieniu się kreta warto w ogródkach sadzić rośliny o intensywnym zapachu, takie jak bazylia, łoboda lub czosnek. Można też przed założeniem trawnika założyć siatkę antykretową, którą należy wkopać na około 10 cm poniżej roślin.

Gotowe nieinwazyjne sposoby na walkę z kretem to gotowe pułapki (Bros-pułapka na krety z sygnalizatorem) lub odstraszacze soniczne (Bros Sonic odstrasza krety).

Przystępując do walki z kretem, trzeba pamiętać, że jest on pod częściową ochroną.

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.