pl

Jak zwalczać pająki domowe?

Jak zwalczać pająki domowe?

Pająki u większości z nas budzą strach, niepokój i obawę. Być może odstraszający jest ich charakterystyczny wygląd i przekonanie, że mogą być dla nas groźne. W Polsce możemy spotkać tylko trzy gatunki, których możemy się obawiać. Jednym z nich jest sieciarz jaskiniowy (Meta Menardi), którego ukąszenie możemy porównać do użądlenia szerszenia. Żyje głównie w jaskiniach, studzienkach, piwnicach lub w starych tunelach. Pająki domowe nie są w stanie zrobić nam krzywdy, ponieważ  ich szczęki nie są w stanie przebić skóry człowieka.

Pająki są drapieżnikami. Żywią się muchami i innymi owadami, które również możemy spotkać w naszych domach i ogrodach. U wielu osób pająki nie wywołują pozytywnych uczuć, prawdopodobnie ze względu na swój charakterystyczny wygląd, a niektórzy zwyczajnie się ich boją.

Do zwalczania owadów biegających w naszej ofercie można znaleźć BROS spray na owady biegające – działa natychmiastowo i długo utrzymuje się w miejscu zastosowania Dostępny jest również preparat na bazie substancji pochodzenia roślinnego BROS Zielona Moc spray na mrówki i karaluchy.

 

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.