pl

Jak zwalczyć mole odzieżowe?

Jak zwalczyć mole odzieżowe?

Naszą walkę z molami najlepiej zacząć od przejrzenia wszystkich rzeczy z szaf i pawlaczy, w tym koce, pościele. Jeżeli znajdziemy gdzieś jajeczka larw koniecznie trzeba uprać wszystkie rzeczy i najlepiej suszyć jak najdłużej na słońcu. Wysoka temperatura zabije larwy i jajeczka. Jeżeli akurat jest to jesień lub zima, wtedy warto wyprane i wysuszone ubrania porządnie wyprasować w wysokiej temperaturze. Trzeba też przejrzeć opróżnione z ubrań szafy i dokładnie wymyć. Kiedy mamy pewność, że pozbyliśmy się jajeczek i larw możemy schować z powrotem nasze rzeczy do szaf, jednak warto włożyć do nich preparaty odstraszające mole, np. gazetę pachnącą farbą drukarską lub mieszkankę suszonych ziół: lawenda, tymianek lub rozmaryn. Możemy też skropić starą gazetkę olejkiem lawendowym, zapach lawendy skutecznie odstrasza mole.

Jeżeli mole dostrzegliśmy dość wcześnie i jest ich tylko kilka warto kupić zawieszki do szaf lub spraye do rozpylania  w szafie (Bros spray na mole, Bros zawieszka na mole).

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.