pl

Maść ogrodnicza – czym jest i do czego służy

Maść ogrodnicza – czym jest i do czego służy

Maść ogrodnicza przeznaczona jest do zabezpieczana ran drzew i krzewów, które są nieprzerwanie narażone na niekorzystne działanie warunków zewnętrznych. W szczególności są to rany powstałe podczas szczepień, uszkodzenia mechaniczne, ale także pęknięcia powstałe pod wpływem mrozów. Dlatego warto po nią sięgnąć w okresie zimowym. Maść przyspiesza regenerację drzew i zabezpiecza uszkodzone miejsca przed infekcjami wywołanymi przez patogeny i grzyby.

Działanie

Maść tworzy trwałą i elastyczną powłokę odporną na działanie czynników atmosferycznych, która chroni przed dostępem patogenów, wysychaniem oraz przyspiesza zabliźnianie się ran. Na rynku dostępne są różne rodzaje maści ogrodniczych. Niektórzy producenci oferują produkty z wygodnymi aplikatorami w formie pędzelka. Ranę należy zabezpieczać zaraz po przycięciu gałęzi lub pnia. W naszej ofercie można znaleźć maść ogrodniczą Koro-Derma w wiaderku 1kg, 350g oraz tubę z aplikatorem150g.

Stosowanie

Preparat można stosować przez cały rok, jednak nie jest wskazane nakładanie maści podczas deszczu i kiedy występują mrozy. Takie warunki mogą utrudniać prawidłowe zaschnięcie maści.

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.