pl

Muszki owocówki - jak się ich pozbyć?

Muszki owocówki - jak się ich pozbyć?

Aby ustrzeć swój dom przed pojawieniem się w nim muszek owocówek (właściwie: wywilżni karłowatych), należy jeść owoce na tyle szybko, by nie przejrzały. Jeśli jednak nie zdążyliśmy tego zrobić i owocówki już zaczęły częstować się naszym jedzeniem, a co gorsze składać na nim jaja, warto umieścić w pobliżu pułapkę na muszki owocówki. Można ją zrobić samodzielnie, ale szybciej i często skuteczniej jest skorzystać z gotowej pułapki.

Czasem jednak problem tkwi głębiej i muszki pojawiają się od razu po zakończeniu działania pułapki oraz mimo zabezpieczania żywności. Wtedy należy poszukać innego źródła żerowania tych owadówi i dokładnie wyczyść pomieszczenie, w którym pojawiają się owocówki, szczególnie wracając uwagę na:

- Sprawdzenie czy gdzieś nie ma rozlanego lub upuszczonego jedzenia – owocówkom do żerowania wystarczy nawet niewielka plama po winie na dywanie.

- Opróżnienie i wyczyszczenie kosza na śmieci, w których wywilżna karłowata, niestety, lubi "szabrować".

- Wyczyszczenie zabrudzonych urządzeń, w tym zmywarki.

- Wyczyszczenie szafek, na których mogą znajdować się resztki jedzenia.

- Wypłukanie zlewu i odpływu płynem czyszczącym oraz nie pozostawianie w nim brudnych, zamoczonych w wodzie naczyń na dłużej niż czas zmywania.

- Czyszczenie mopów oraz gąbek do zmywania naczyń, gdyż są to częste miejsce żerowania muszek owocówek.

 

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.