pl

Pielęgnacja pomidorów - 5 najważniejszych letnich zabiegów

Pielęgnacja pomidorów - 5 najważniejszych letnich zabiegów

Gdy przychodzi schyłek lipca - w wielu ogródkach zaczyna się pomidorowe szaleństwo. Jednak nawet gdy już na krzaczkach zawiązały się grona - oprócz podlewania i nawożenia - trzeba pamiętać o innych bardzo istotnych zabiegach pielęgnacyjnych, które stworzą warunki dojrzewania smacznym pomidorom.1. Ogławianie

W sierpniu koniecznie należy usunąć wierzchołki pędów pomidorów, zostawiając dwa liście nad ostatnim dobrze rozwiniętym kwiatostanem. Pomaga to przespieszyć dorastanie wytworzonych już owoców na niższych gronach.

2. Usuwanie „wilków”

Nadal usuwa się małe pędy pojawiające się w kątach liści zwane potocznie „wilkami”. Krzaki oczyszcza się także z suchych i żółtych liści.

3. Lustracja

Doglądamy nasze pomidory,  by jak najszybciej zauważyć szkodniki lub oznaki chorób.

4. Ochrona przed poparzeniami

Jeśli pomidor rośnie na gruncie w pełnym słońcu, to w upalne, bardzo słoneczne dni warto zapewnić krzakom nieco cienia, np. za pomocą parasola lub żagla ogrodowego. Pomoże ograniczyć pękanie owoców.

5. Ściółkowanie

Ściółkujemy materiałem organicznym, która uchroni pomidorki (szczególnie karłowe) przed zabrudzeniem i podniesie ich zdrowotność przez ograniczenie bezpośredniego kontaktu z ziemią.

 

Polecamy:

Nawóz do pomidorów 1 kg

Stosowanie: od IV do VIII. Dawkę (50 g/m²) na 2-3 tygodnie przed sadzeniem. Następnie po ok. 3 tygdniach od wysadzenia rozsad. Ostatnie nawożenie podczas zawiązywania się owoców.

Pomidor Bawole serce - nasiona

 

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.