pl

Skuteczne sposoby na komary

Skuteczne sposoby na komary

Komary doskwierają nam często, szczególnie wiosną i latem. Najtrudniej jest ich uniknąć w ogrodzie podczas wieczornego grillowania czy wypoczynku. Dlatego warto zainwestować w kwiaty do naszego ogrodu, które odstraszają komary. Należą do nich pelargonie, kocimiętka czy też bazylia, którą możemy posadzić również na domowym parapecie. Jednak najpopularniejszą rośliną do walki z komarami jest tak zwana komarzyca (plektrantus koleusowa), która wydziela intensywny zapach, który odstrasza komary. Roślinę powinno pocierać się co jakiś czas, żeby wydzielany zapach był bardziej intensywny.

Jeżeli chcemy pozbyć się komarów w domu, na parapetach przy oknach ustawmy wcześniej wspomnianą bazylię lub kocimiętkę doniczkową. Możemy też w spodeczkach lub pojemniczkach postawić plastry cebuli lub zielone listki pomidorów.

Popularne też są też pułapki na komary do przygotowania samemu w domu. Do tego będziemy potrzebować:

  1. 20 dag drożdży
  2. 200 ml ciepłej wody
  3. 50 gram cukru
  4. 2 litrowa plastikowa butelka

Rozcinamy butelkę w połowie, mieszamy wodę z cukrem, dodajemy drożdże i wkładamy górną część butelki skierowaną ku dołowi (szyjką - bez nakrętki)  w dolną  i owijamy całość ciemnym materiałem lub papierem.

Przygotowana pułapka emituje dwutlenek węgla który przyciąga komary, które wpadają do pułapki.

Możemy zastosować również gotowe produkty typu spraye na komary- najskuteczniejsze są te z deet (Bros płyn na komary i kleszcze deet 15%). Do ogrodu przydatne będą spirale lub pałeczki na komary, a do domu elektroofunigatory.

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.