pl

Sposoby na ślimaki w ogrodzie

Sposoby na ślimaki w ogrodzie

Ślimaki to jedne z najbardziej uciążliwych szkodników, które można spotkać w ogrodach i na działkach. Małe, niepozorne zwierzątka wyrządzają wiele szkód na grządkach i potrafią spędzić sen z powiek niejednemu ogrodnikowi. Walczyć z nimi można na różne sposoby. Jeśli mamy mały ogród, a ślimaki nie są bardzo uciążliwe, warto sięgnąć po samodzielnie przygotowane pułapki wabiące. Za przynętę mogą posłużyć nam kawałki jabłka lub marchewki. Zwabione w jedno miejsce szkodniki, łatwiej i szybciej będziemy mogli wynieść z ogrodu. Innym sposobem jest pułapka piwna, która pomoże nam zapanować nam plagą ślimaków poprzez ich odławianie. Należy pamiętać, aby naczynie, do którego wlejemy piwo, zakopać w ziemi, w taki sposób, aby ślimaki mogły do niego swobodnie wpadać. Jeśli domowe sposoby nie przynoszą rezultatów, warto sięgnąć po gotowe pułapki na ślimaki lub środki ochrony roślin np. Bros Snacol 05 GB na ślimaki. Jest to środek w formie granulowanej przynęty, który wabi ślimaki i jest chętnie przez nie zjadany. Działa żołądkowo i kontaktowo na ślimaki nagie i oskorupione.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.