pl

Uprawa juki domowej - stanowisko, podlewanie, nawożenie

Uprawa juki domowej - stanowisko, podlewanie, nawożenie

1) Roślinie należy zapewnić miejsce z dostępem do dużej ilości światła. Dobrze znosi również bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

2) Latem jukę można trzymać na zewnątrz. Warto wówczas zadbać, aby było to zaciszne i nasłonecznione miejsce. Zimą roślinę należy przenieść do domu.

3) W zimie juki najlepiej rosną w temperaturze 15 stopni, minimalna temperatura to 10 stopni

4) Przy zbyt małej ilości światła liście stają się jasnozielone i wiotkie, a pędy się wyciągają. Natomiast przy zbyt wysokiej temperaturze i małej wilgotności liście mogą usychać i brązowieć na końcach.

5) Juka, która stoi w domu potrzebuje umiarkowanej ilości wody. Podłoże powinno być stale lekko wilgotne, ale nie mokre. Roślinę wystarczy podlewać co 10 dni, pozwalając aby przed podlaniem wierzchnia warstwa ziemi była sucha.

6) Jeśli stoi na zewnątrz powinna otrzymywać sporą ilość wody. Zimą podlewać tylko tyle, aby nie dopuścić do wyschnięcia ziemi.

7) Zbyt obfite podlewanie powoduje gnicie korzeni oraz więdnięcie liści.

8) Jeżeli zakupiona juka jest w małej doniczce najlepiej od razu ją przesadzić do większej wykorzystując w tym celu podłoże uniwersalne lub specjalne do juki.

9) Jukę należy przesadzać na wiosnę raz na 2-3 lata.

10) Wiosną i latem nawozić raz na 2 tygodnie, w zimie nie ma takiej konieczności.

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.