Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-24

Datura zgubiła wszystkie pąki. Dlaczego?

Datura to niezaprzeczalnie jedna z najpiękniejszych ozdób ogrodu. Zdarza się, że pomimo regularnego doglądania, roślina gubi swoje okazałe kwiaty. Dlaczego tak się dzieje?

Przesuszenie podłoża

Najczęstszą przyczyną zrzucania pąków datury jest przesuszenie rośliny. Datura lubi regularne podlewanie nawet 1-2 razy dziennie, dlatego sprawdźmy czy ziemia nie jest przesuszona.

Błędy w przesadzaniu

Zrzucenie pąków i liści bezpośrednio po zasadzeniu datury w ogrodzie to efekt niewystarczającego zahartowania rośliny. Z łodyg opadają zwykle te liście, które są wrażliwe na światło i które wyrosły jeszcze przed posadzeniem rośliny w docelowym miejscu. Po czasie na ich miejscu powinny pojawić się nowe pąki.

Szkodniki

Datura gubi liście i kwiaty także w efekcie ataku szkodników. Roślina szczególnie chętnie okupowana jest przez przędziorka chmielowca. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy na liściach widać ślady jego obecności. Jeśli tak, trzeba sięgnąć po specjalne środki zwalczające szkodniki roślin.

Inne powody

Inne czynniki jakie mogą wpłynąć na rozwój pąków to przenawożenie rośliny, korzeniom brakuje tlenu lub w najgorszym przypadku została zaatakowana przez mszyce.

Pozostałe porady

Mszyce w ogrodzie. Co zrobić?

Jednym z najczęstszych wyzwań, z jakimi mogą zmierzyć się ogrodnicy, są mszyce. Te niewielkie owady, choć mogą wydawać się niewinne, mają zdolność do szybkiego rozmnażania się i osłabiania roślin poprzez wyczerpywanie ich soków. Co zrobić, gdy zauważymy mszyce w ogrodzie?

czytaj więcej

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Ogrody są atrakcyjnym środowiskiem dla mrówek. Owady stają się aktywne wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy i są prawdziwym wyzwaniem dla ogrodników. Jak zniechęcić mrówki do zakładania gniazd w okolicy domów?

czytaj więcej
DO GÓRY