Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-07-28

Krzewy owocowe – Zakręceni na punkcie zieleni

Zapraszamy na kolejny odcinek naszej ogrodowej serii. Tym razem kilka słów na temat krzewów owocowych.

Polska zajmuje 4. miejsce na liście największych producentów borówki amerykańskiej na świecie oraz 2. miejsce wśród producentów truskawek w Unii Europejskiej*. Mimo to wielu z nas decyduje się na zasadzenie własnego krzaczka z tymi owocami w ogrodzie, a nawet w doniczce na balkonie. Warto wiedzieć, jak pielęgnować te rośliny, aby rosły zdrowe i dawały piękne oraz smaczne owoce.

W tym odcinku “Zakręconych na punkcie zieleni” przygotowaliśmy dla Was garść informacji o poprawnej uprawie truskawek, borówek amerykańskich i, coraz mniej docenianych (a szkoda!), czarnych porzeczek!

Zapraszamy do oglądania!

 

*dane statystyczne opublikowane przez FAO i Eurostat w 2017 roku

Pozostałe porady

Jakie rośliny można uprawiać na balkonie?

Rośliny można uprawiać nawet na najmniejszych balkonach. Oprócz donic stojących są także warianty wiszące lub montowane na barierkach, które pozwalają zakładać niewielkie ogrody niemal wszędzie. Sprawdź, jakie rośliny można uprawiać na balkonie i wybierz gatunek dla siebie.

czytaj więcej

Jak dbać o borówki? Praktyczne porady dla ogrodników

Pyszne owoce borówki zawierają wiele cennych dla zdrowia elementów. Obecne w nich witaminy z grupy B chronią przed chorobami układu krążenia, a wysoka zawartość witaminy C pokrywa dużą część dziennego zapotrzebowania organizmu. Nic dziwnego, że krzewy borówki chce mieć na swojej działce coraz więcej ogrodników. Podpowiadamy, jak dbać o rośliny by cieszyć się ich długim i obfitym owocowaniem.

czytaj więcej
DO GÓRY