Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-23

Jak sadzić róże?

W uprawie róż spore znaczenie ma stanowisko, w którym posadzimy krzewy. Wpływa ono nie tylko na szybkość wzrostu, ale także na jakość i intensywność kwitnienia. Jak zatem sadzić róże?

Róże najlepiej rosną w miejscu słonecznym i przewiewnym. Róże ogrodowe powinniśmy sadzić jesienią, wtedy zdążą ukorzenić się jeszcze przed zimą. Najlepsza gleba to gleba żyzna, pH 6,5-7. Przed posadzeniem krzewów  oczyśćmy ziemię z kamieni i chwastów w promieniu 40-60 cm. Następnie wykopujemy w niej dołki i umieszczamy w nich swobodnie sadzonki, tak aby korzenie się nie zwijały. Zasypujemy, ugniatamy i podlewamy.

Dużo prościej jest zasadzić różę doniczkową, ponieważ ma dobrze wykształcony system korzeniowy i możemy sadzić ją od wiosny do jesieni. Wykopujemy dół dwa razy większy od bryły korzeniowej, na głębokość około pół metra. Ostrożnie umieszczamy sadzonkę, tak aby nie oddzielić korzeni róż od bryły.

Zasypujemy, ugniatamy i podlewamy.

Pozostałe porady

Obornik bydlęcy, kurzy czy koński – który lepszy?

Rodzaj używanego obornika warto uzależnić od gatunku uprawianych roślin.
Wybrany nawóz w inny sposób będzie bowiem oddziaływać na poszczególne typy roślin uprawianych w ogrodzie.
W artykule znajdziesz kilka wskazówek, z których dowiesz się pod jakie uprawy najlepiej stosować wybrany obornik. Sprawdź i odżywiaj swoje rośliny świadomie!

czytaj więcej

Jak i kiedy bielić drzewka w ogrodzie?

Popularnym w ogrodnictwie zabiegiem pielęgnacyjnym jest bielenie drzew owocowych. Zwykle przeprowadza się je przed zimą i regularnie powtarza aż do ustąpienia przymrozków. Pełni ono bardzo ważną rolę w zabezpieczeniu roślin przed działaniem niskich temperatur. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

czytaj więcej
DO GÓRY