Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-24

Jak pozbyć się moli spożywczych?

Mole spożywcze pozostawiają drobną pajęczynę na jedzeniu przechowywanym w kuchni. Ich obecność zdradzają także larwy zakradające się do makaronów, mąki, orzechów i innych sypkich artykułów żywnościowych. Jak pozbyć się ich z mieszkania?

Pozbądź się żywności zaatakowanej przez mole

Jeżeli zauważymy mole spożywcze w swojej kuchni, to należy zacząć od wyrzucenia wszystkich zaatakowanych produktów spożywczych oraz dokładnego umycia szafek. Najlepiej zrobić to roztworem woda + ocet w proporcjach 1:1, z dodatkiem olejku cytrusowego lub goździkowego. Nie tylko zapach cytrusów i goździków odstrasza mole. Robi to także woń liścia laurowego.

Pułapki na mole spożywcze

Można też kupić gotowe pułapki feromonowe, których zapach przyciąga mole, a te przyklejają się do pułapki (Bros pułapka na mole spożywcze). Pomagają one monitorować obecność insektów w domu i zdecydować o zastosowaniu preparatu bójczego. Opróżnione z produktów spożywczych szafki można także spryskać specjalnymi preparatami, które odstraszają mole i mogą być stosowane w bezpośrednim sąsiedztwie żywności. Należy do nich m.in. Bros Zielona Moc Płyn na mole spożywcze.

Skąd biorą się mole spożywcze?

Mole spożywcze najczęściej przynosimy do domu wraz z produktami kupionymi w sklepach. Najczęściej są to produkty sypkie typu mąka, makarony i kasze, jednak zdarza się, że owady przedostają się do domów na owocach. Zakupione produkty warto zapobiegawczo sprawdzić pod kątem obecności podejrzanych larw, mąkę natomiast można przesiać i umieścić w szczelnych pojemnikach. Po zakupieniu produktów sypkich można je też włożyć na 4 dni do lodówki, gdzie niska temperatura zabije larwy i jajeczka.

Pozostałe porady

Jak zadbać o trawnik wiosną?

Wiosna to czas, w którym szczególnie powinieneś zadbać o trawnik. Po okresie zimowym potrzebuje od nas dużej uwagi i troski, aby odzyskać swoją witalność i piękny, zdrowy wygląd. Prawidłowa pielęgnacja trawnika w okresie wiosennym jest kluczowa dla zapewnienia odpowiedniego wzrostu i bujnej zieleni przez cały sezon. Dowiedz się jakie kroki należy podjąć, aby Twoja trawa była gęsta, piękna i odporna na choroby.

czytaj więcej

Nawozy mineralne czy organiczne?

To pytanie zadaje sobie wiele osób uprawiających ogród. Z pewnością wybór odpowiedniego typu preparatu nie jest prosty i oczywisty.

czytaj więcej
DO GÓRY