Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-25

Jak walczyć z mrówkami w domu?

Mrówki są nieproszonymi gośćmi ogrodu, ale prawdziwy problem pojawia się, gdy zaczynają wchodzić także do domu. Szkodniki potrafią wspiąć się po elewacji i przejść do środka nawet przez najmniejszą szczelinę. Jak poradzić sobie, gdy mrówki pojawią się w mieszkaniu?

Domowe sposoby na szkodniki

Na początek powinniśmy zacząć od znalezienia miejsca, przez które mrówki przedostają się do naszego domu. Najczęściej są to szczeliny w drzwiach, przy rurach, a także otwarte i uchylone okna. Aby powstrzymać insekty przed wchodzeniem do mieszkania, można wysmarować te miejsca octem. To powinno odstraszyć mrówki przed dalszym przedostawaniem się do środka. Warto też spryskać roztworem octu i wody futryny w drzwiach i oknach oraz parapety.

Pozbądź się mrówek z domu

Jak zwalczyć mrówki, które już znajdują się w domu? Można do tego użyć spleśniałej cytryny. W ten sposób pozbędziemy się mrówek znajdujących się w szafkach. Sprawdzonym sposobem jest także sól, która powinna zadziałać na całą kolonię. Wystarczy, że ścieżki wędrówki mrówek oraz ich gniazdo posypiemy dużą ilością soli, a insekty zaczną wymierać. Zamiast soli do zwalczania mrówek można użyć także proszku do pieczenia lub mąki kukurydzianej.

Specjalne preparaty na mrówki

W walce z insektami sprawdzą się także specjalne preparaty na mrówki. Jednym z nich jest płytka na owady, która skutecznie działa na owady biegające nawet do 4 miesięcy. Pod ręką warto mieć także Mrówex, czyli biobójczy żel w karmniku na mrówki, który działa do 4 tygodni i zwalcza całe kolonie mrówek wraz z królową.

Pozostałe porady

Mszyce w ogrodzie. Co zrobić?

Jednym z najczęstszych wyzwań, z jakimi mogą zmierzyć się ogrodnicy, są mszyce. Te niewielkie owady, choć mogą wydawać się niewinne, mają zdolność do szybkiego rozmnażania się i osłabiania roślin poprzez wyczerpywanie ich soków. Co zrobić, gdy zauważymy mszyce w ogrodzie?

czytaj więcej

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Ogrody są atrakcyjnym środowiskiem dla mrówek. Owady stają się aktywne wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy i są prawdziwym wyzwaniem dla ogrodników. Jak zniechęcić mrówki do zakładania gniazd w okolicy domów?

czytaj więcej
DO GÓRY