Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-07-31

Jak zabezpieczyć wczesnowiosenne kwiaty przed powrotem zimy?

Ciepła zima jest niebezpieczna dla wczesnowiosennych kwiatów. Dodatnie temperatury sprawiają, że zaczynają rosnąć wcześniej niż zwykle. Jeśli nadejdą silne mrozy, to mogą okazać się dla nich szczególnie dotkliwe. Podpowiadamy co zrobić, aby nie dopuścić do wymarznięcia wczesnowiosennych kwiatów.

1. Najbardziej niebezpieczne dla wczesnowiosennych kwiatów są silne mrozy bez opadów śniegu.

2. Pokrywa białego, śnieżnego puszku zabezpiecza rośliny przed siarczystym mrozem i wiatrem.

3. Niezależnie od tego, czy wraz z mrozem pojawia się śnieg, warto zadbać o ochronę kwiatów.

4. Ochronę przed zimnem zapewni okrycie roślin stroiszem, czyli gałązkami drzew i krzewów iglastych.

5. Stroisz jest doskonałym materiałem izolacyjnym do zabezpieczenia roślin, ponieważ chroni przed chłodem i jednocześnie zapewnia dopływ powietrza i niewielkich ilości światła.

6. Do wykonania stroiszu można wykorzystać gałązki ze świątecznych drzewek i stroików.

7. Jeśli temperatura podskoczy do 5 ℃ rośliny należy odkryć. To ważne, bo przeciwnym razie rośliny mogą się zaparzyć i zacząć gnić.

 

Pamiętajmy, aby regularnie zaglądać do ogrodu i nie dopuścić do wymarznięcia wczesnych krokusów, hiacyntów, narcyzów oraz innych roślin cebulowych i bulwiastych.

 

Pozostałe porady

Mszyce w ogrodzie. Co zrobić?

Jednym z najczęstszych wyzwań, z jakimi mogą zmierzyć się ogrodnicy, są mszyce. Te niewielkie owady, choć mogą wydawać się niewinne, mają zdolność do szybkiego rozmnażania się i osłabiania roślin poprzez wyczerpywanie ich soków. Co zrobić, gdy zauważymy mszyce w ogrodzie?

czytaj więcej

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Ogrody są atrakcyjnym środowiskiem dla mrówek. Owady stają się aktywne wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy i są prawdziwym wyzwaniem dla ogrodników. Jak zniechęcić mrówki do zakładania gniazd w okolicy domów?

czytaj więcej
DO GÓRY