Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-07-25

Jak zwalczać muchy?

Muchy są jednymi z najbardziej irytujących owadów. Wlatują do domów przez małe otwory, siadają na jedzeniu i naczyniach, zanieczyszczają okna. Warto z nimi walczyć, gdyż przenoszą na swoich ciałach bakterie groźne dla człowieka. Choć walka z nimi bywa bardzo żmudna, jest wiele sposobów by zabezpieczyć swój dom przed inwazją much. Stosowanie kilku z nich w różnych kombinacjach może dać bardzo dobre efekty.

Metody mechaniczne

W pierwszej kolejności warto zwrócić swoją uwagę na siatki na okna i drzwi. Skutecznie zabezpieczają one pomieszczenia przed przedostawaniem się owadów do wnętrza i są proste w montażu. Szczególnie polecamy naszą siatkę magnetyczną na drzwi, która samoistnie zamyka się tuż po przejściu. Nawet zwierzęta domowe nie mają problemów z jej obsługą. Wyjątkowa jest także siatka na okno dachowe, którą bez problemu można założyć na okna o różnych rozmiarach i kształtach.

Oprócz tego przyda się także tradycyjna metoda zwalczania much, czyli packa na muchy. Najlepiej sprawdza się ona zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie owady występują sporadycznie. Można również sięgnąć po lepy, które pomagają wyłapywać muchy. Lepy mają różną powierzchnię klejącą, a niektóre z nich – w tym nasz Lep na okno – można przykleić bezpośrednio na szybę, czyli w miejsce częstego przesiadywania owadów.

Bardzo skuteczne są także pułapki na muchy, a zwłaszcza worki na te owady do wykorzystania w ogrodach. Ograniczają one liczbę much występujących na posesji, a co za tym idzie także we wnętrzach domów. Na zmniejszenie ilości owadów w otoczeniu pozytywnie wpłynie także zachowanie czystości. Chowanie żywności w szafkach jest kluczowe, by nie zwabiać owadów do pomieszczeń.

Metody chemiczne:

Zwolennikom tej metody polecamy nasz Muchospray – spray z substancją aktywną. Stosuje się go do zwalczania much i innych owadów latających w pomieszczeniach. Przydatne okażą się także elektrofumigatory- urządzenia elektryczne wkładane do gniazdka. Dzięki pobieranej energii wydzielają ciepło, które doprowadza do parowania substancji aktywnych zawartych w płynie lub wkładach.

Swoją uwagę warto zwrócić również na płytki na owady, które zawierają chemiczną substancję aktywną, dzięki czemu skutecznie pełnią profilaktyczną funkcję ochrony pomieszczeń. W walce z muchami przydadzą się także zawiesiny do malowania ścian i ram okiennych – takie jak Dwuskładnik lub Supercyp.

Całą ofertę środków na muchy znajdziecie tutaj.

Pozostałe porady

Mszyce w ogrodzie. Co zrobić?

Jednym z najczęstszych wyzwań, z jakimi mogą zmierzyć się ogrodnicy, są mszyce. Te niewielkie owady, choć mogą wydawać się niewinne, mają zdolność do szybkiego rozmnażania się i osłabiania roślin poprzez wyczerpywanie ich soków. Co zrobić, gdy zauważymy mszyce w ogrodzie?

czytaj więcej

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Ogrody są atrakcyjnym środowiskiem dla mrówek. Owady stają się aktywne wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy i są prawdziwym wyzwaniem dla ogrodników. Jak zniechęcić mrówki do zakładania gniazd w okolicy domów?

czytaj więcej
DO GÓRY