Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-03

Jak zwalczać pająki domowe?

W wielu osobach te niewielkie stworzenia budzą strach i obrzydzenie. Zdecydowanie rzadziej są całkowicie obojętne. Mają niewielkie ciała, długie kończyny i szybko biegają. Mowa o pająkach, które można spotkać nawet w regularnie sprzątanych domach. Ukrywają się w ciemnych zakamarkach lub w kątach ścian, a ich obecność zdradzają pajęczyny. Jak pozbyć się pająków z mieszkania?

Czy pająków domowych trzeba się bać?

Pająki u większości z nas budzą strach, niepokój i obawę. Być może odstraszający jest ich charakterystyczny wygląd i przekonanie, że mogą być dla nas groźne. W Polsce możemy spotkać tylko trzy gatunki, których powinniśmy się obawiać. Jednym z nich jest sieciarz jaskiniowy (Meta Menardi), którego ukąszenie możemy porównać do użądlenia szerszenia. Żyje głównie w jaskiniach, studzienkach, piwnicach lub w starych tunelach. Natomiast jeśli chodzi o pająki domowe, to te nie są w stanie zrobić nam krzywdy. Dzieje się tak, ponieważ ich szczęki nie są przystosowane do przebicia skóry człowieka.

Jak poradzić sobie z pająkami?

Mimo, że większość pająków żyjących w Polsce nie stanowi zagrożenia dla człowieka, to wiele osób odczuwa przed nimi strach. Prawdopodobnie ma to związek z charakterystycznym wyglądem tych stworzeń, bądź zwyczajnym strachem przed szybko poruszającym się owadem. Na co dzień pająki są drapieżnikami. Żywią się muchami i innymi owadami, które możemy spotkać w naszych domach i ogrodach. Niektórzy uznają pająki za pożyteczne, ponieważ pomagają pozbyć się insektów z naszego otoczenia. Są też ci, którzy wolą je zwalczać.

Do pozbycia się pająków przydadzą się nasze produkty:

BROS Spray na pająki, który zwalcza pająki w domach, pomieszczeniach gospodarczych, garażach, piwnicach itp. Aerozol tworzy barierę ochronną i zabezpiecza przed powstawaniem pajęczyn.

BROS Spray na owady biegające przyda się do zwalczania pająków ukrytych w trudno dostępnych miejscach.

BROS Zielona Moc Paralizator na owady, który uśmierca owady za pomocą niskiej temperatury.

Pozostałe porady

Wszystko co powinieneś wiedzieć o storczykach

Rośliny z rodziny Orchidaceae podbiły nasze serca i opanowały domowe parapety, choć ich uprawa bywa nie lada wyzwaniem. Storczyki wzbudzają zachwyt ze względu na obfite kwitnienie oraz piękne barwy kwiatów.

czytaj więcej

Jak zadbać o trawnik wiosną?

Wiosna to czas, w którym szczególnie powinieneś zadbać o trawnik. Po okresie zimowym potrzebuje od nas dużej uwagi i troski, aby odzyskać swoją witalność i piękny, zdrowy wygląd. Prawidłowa pielęgnacja trawnika w okresie wiosennym jest kluczowa dla zapewnienia odpowiedniego wzrostu i bujnej zieleni przez cały sezon. Dowiedz się jakie kroki należy podjąć, aby Twoja trawa była gęsta, piękna i odporna na choroby.

czytaj więcej
DO GÓRY