Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-24

Jak zwalczyć mole odzieżowe?

Obecności moli odzieżowych nie warto lekceważyć. W krótkim czasie drobny kłopot może przerodzić się w duży problem. Jeśli zauważysz, że w Twojej szafie pojawiły się mole, od razu podejmij odpowiednie kroki. Co zrobić, aby się ich pozbyć?

Pranie, suszenie, prasowanie

Walkę z molami najlepiej zacząć od przejrzenia wszystkich rzeczy z szafy i komody, w tym koców, pościeli i firanek. Jeżeli natrafimy na obecność insektów, konieczne będzie wypranie wszystkich rzeczy i ich jak najdłuższe suszenie w słońcu. Wysoka temperatura powinna zabić owady w niemal każdym stadium rozwoju. Jeżeli problem pojawił się jesienią lub zimą, wtedy warto wyprane i wysuszone ubrania porządnie wyprasować w wysokiej temperaturze. Trzeba też przejrzeć opróżnione szafy i dokładnie je wymyć.

Zapachy odstraszające mole

Kiedy mamy pewność, że pozbyliśmy się jajeczek i larw, możemy schować z powrotem rzeczy do szafy. Wspólnie z ubraniami warto przechowywać przedmioty o zapachu odstraszającym mole, np. gazetę pachnącą farbą drukarską lub mieszkankę suszonych ziół: lawendy, tymianku lub rozmarynu. Możemy też skropić starą gazetkę olejkiem lawendowym, którego zapach skutecznie odstrasza mole.

Produkty na mole

Można także sięgnąć po specjalne środki na mole dostępne w naszej ofercie.

BROS Dysk na mole

BROS Pułapka na mole odzieżowe DUO

BROS Zawieszka na mole

Pozostałe porady

Czy rośliny pochłaniają smog? Poznaj gatunki oczyszczające powietrze

Wraz z nadejściem zimy powraca problem smogu. Z zanieczyszczeniem powietrza zmagają się przede wszystkim duże miasta, gdzie za wysokie stężenie groźnych substancji w atmosferze odpowiadają opary powstające podczas ogrzewania mieszkań czy spaliny emitowane przez samochody. Warto pamiętać, że zatrutego powietrza nie da się powstrzymać przed przedostaniem do mieszkania. W kłopocie można jednak skorzystać z pomocy roślin doniczkowych. W jaki sposób?

czytaj więcej

Ukąszenia pluskwy po nocy – jak rozpoznać szkodniki?

Okres żerowania pluskiew przypada na noc. Za dnia chowają się one w swoich kryjówkach, dlatego trudno je zauważyć. Najczęściej na ślady obecności pasożytów można natrafić w sypialni, czyli w miejscu zasypiania potencjalnych ofiar. Przekonaj się, co świadczy o występowaniu pluskiew w domu, jak rozpoznać ślad po ukąszeniu, a także gdzie insekty ukrywają się przed wzrokiem człowieka.

czytaj więcej
DO GÓRY