Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-02

Jaki produkt na mole odzieżowe wybrać?

Mole odzieżowe to niezwykle uciążliwe stworzenia, które potrafią wyrządzić wiele złego w naszych szafach. Wprawdzie istnieje sporo domowych sposobów na walkę ze szkodnikami, nie wszystkie jednak okazują się skuteczne. Warto wówczas sięgnąć po profesjonalne środki do walki z molami, których w sklepach znajdziemy sporo. Jak wybrać najodpowiedniejszy preparat?

Klikając na nazwę wybranego produktu zostaniesz przeniesiony do pełnego opisu.

1. Dysk na mole odzieżowe

Wygodny, mały, okrągły produkt, który mocujemy w szafie za pomocą umieszczonej w środku taśmy samoprzylepnej. Zabezpiecza szafy, szuflady i garderoby i pozostaje skuteczny aż do 6 miesięcy. Dostępny w dwóch wariantach zapachowych: kwiat pomarańczy i lawenda.

2. Zawieszka na mole odzieżowe

Zawieszka na mole to bardzo łatwy w użyciu i wygodny produkt, który wystarczy wyjąć z opakowania i umieścić w szafie lub szufladzie. Jest niewielkich rozmiarów, nadaje ubraniom przyjemny zapach i jest skuteczny do 3 miesięcy. Zawieszka dostępna jest w trzech wariantach: lawendowa, cedrowa oraz kwiat pomarańczy.

3. Kulki na mole odzieżowe

Produkt to ciekawa alternatywa dla klasycznych zawieszek. Ma postać białych, błyszczących kuleczek zamkniętych w wygodnych saszetkach. W opakowaniu znajdziemy ich około 20. Zabezpieczą szafę, szufladę lub garderobę przez okres około 3 miesięcy. Występują w wersji lawendowej, cytrynowej oraz kwiatowej.

4. Pułapka feromonowa na mole odzieżowe  

Pułapka w formie bezwonnego lepu to dobry produkt dla osób, którym przeszkadza silny zapach. Jest wygodna i łatwa w użyciu, można ją postawić w wybranym miejscu lub swobodnie zawiesić. Zawiera feromon, który skutecznie wabi mole. Działa do 3 miesięcy.

5. Woreczek na mole odzieżowe

Estetyczny woreczek zapachowy wystarczy wyjąć z opakowania i umieścić w szafie, szufladzie lub garderobie. Zawiera dodatek substancji aktywnej, która skutecznie zwalcza mole. Działa do 6 miesięcy w szafie o pojemności do 1m³. Dostępna wersja o zapachu lawendy.

Pozostałe porady

Czy rośliny pochłaniają smog? Poznaj gatunki oczyszczające powietrze

Wraz z nadejściem zimy powraca problem smogu. Z zanieczyszczeniem powietrza zmagają się przede wszystkim duże miasta, gdzie za wysokie stężenie groźnych substancji w atmosferze odpowiadają opary powstające podczas ogrzewania mieszkań czy spaliny emitowane przez samochody. Warto pamiętać, że zatrutego powietrza nie da się powstrzymać przed przedostaniem do mieszkania. W kłopocie można jednak skorzystać z pomocy roślin doniczkowych. W jaki sposób?

czytaj więcej

Ukąszenia pluskwy po nocy – jak rozpoznać szkodniki?

Okres żerowania pluskiew przypada na noc. Za dnia chowają się one w swoich kryjówkach, dlatego trudno je zauważyć. Najczęściej na ślady obecności pasożytów można natrafić w sypialni, czyli w miejscu zasypiania potencjalnych ofiar. Przekonaj się, co świadczy o występowaniu pluskiew w domu, jak rozpoznać ślad po ukąszeniu, a także gdzie insekty ukrywają się przed wzrokiem człowieka.

czytaj więcej
DO GÓRY