Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-24

Mrówki faraona w domu. Co zrobić?

Do insektów atakujących domy i mieszkania należy zaliczyć mrówki faraona. Te niewielkie owady potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, dlatego walkę z nimi należy rozpocząć natychmiast. Jak pozbyć się mrówek faraona z domu?

Jak wygląda mrówka faraona?

Insekty można rozpoznać po brązowożółtej barwie ciała. Lubią dużą wilgotność powietrza i wysoką temperaturę, dlatego w klimacie umiarkowanym mieszkają w ludzkich budynkach. Można je spotkać w kuchniach i łazienkach mieszkań prywatnych, a także w szpitalach i hotelach. Tworzą swoje gniazda w szczelinach ścian, pod kafelkami, a nawet w pozostawionych luzem pudełkach. Mrówki jedzą cukier, mięso, miód, martwe myszy czy odchody.

Jak pozbyć się mrówek faraona?

Wiele sposobów to środki doraźne. Jednak jeżeli gniazdo nie znajduje się w domu, a mrówki jedynie “zachodzą” do naszego mieszkania, doraźne środki powinny wystarczyć. Jednym ze sposobów na mrówki faraona jest posypanie ścieżek mrówek solą, proszkiem do pieczenia lub cynamonem. Wejścia do domu warto obrysować chińską kredą – mrówki nie przekroczą wtedy wejścia.

Warto też skorzystać z gotowych preparatów dostępnych na rynkach, jak, np. Bros 007 na mrówki. Preparat ma postać mikrokapsułkowanego płynu, a gdy owady mają z nim kontakt, kapsułki przyczepiają się do ich ciała i są przenoszone do gniazda. Tam kontakt z preparatem zyskują nawet osobniki, które nie wkroczyły samodzielnie w miejsce aplikacji płynu. Dzięki tzw. “efektowi domino” likwidowana jest cała populacja owadów.

Pozostałe porady

Mszyce w ogrodzie. Co zrobić?

Jednym z najczęstszych wyzwań, z jakimi mogą zmierzyć się ogrodnicy, są mszyce. Te niewielkie owady, choć mogą wydawać się niewinne, mają zdolność do szybkiego rozmnażania się i osłabiania roślin poprzez wyczerpywanie ich soków. Co zrobić, gdy zauważymy mszyce w ogrodzie?

czytaj więcej

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Ogrody są atrakcyjnym środowiskiem dla mrówek. Owady stają się aktywne wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy i są prawdziwym wyzwaniem dla ogrodników. Jak zniechęcić mrówki do zakładania gniazd w okolicy domów?

czytaj więcej
DO GÓRY