Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-04-23

Plamy na liściach storczyka

Plamy na liściach storczyka mogą mieć różne kolory. Ich barwa będzie świadczyć o źródle problemu. Przekonaj się, jaka choroba lub szkodnik zaatakowały Twojego storczyka!

Każdy rodzaj plam na liściach storczyka wskazuje na inną przyczynę ich powstania – to najczęściej błędy w pielęgnacji, choroby lub atak szkodników.

Czarne lub ciemne plamy

Powstają one najczęściej w wyniku poparzeń słonecznych. Pojawiają się w miejscach bezpośrednio narażonych na kontakt ze słońcem.

Żółte, drobne plamki

Tego rodzaju uszkodzenia liści spowodowane są przez przędziorki lub tarczniki. Warto przyjrzeć się bliżej zainfekowanej roślinie.

Metaliczne, srebrnobiałe plamy

To kolejny z objawów ataku szkodników. Metaliczne, srebrnobiałe plamy świadczą o obecności wciornastków.

Jak pozbyć się plam z liści storczyka?

Zwalczanie plam powinniśmy zacząć od ustalenia dokładnej barwy plamy i sprawdzenia co może być jej przyczyną. W przypadku poparzeń słonecznych pomoże przestawienie doniczki w bardziej zacienione miejsce. Atak szkodników będzie wymagał użycia specjalistycznych preparatów, które pomogą pozbyć się nieproszonych gości. Warto wówczas sięgnąć po środek z linii Bros Naturalnie – Płyn na mszyce i inne szkodniki. Działa on w sposób fizyczny i radzi sobie m.in. z wciornastkami, przędziorkami i tarcznikami.

Pozostałe porady

Mszyce w ogrodzie. Co zrobić?

Jednym z najczęstszych wyzwań, z jakimi mogą zmierzyć się ogrodnicy, są mszyce. Te niewielkie owady, choć mogą wydawać się niewinne, mają zdolność do szybkiego rozmnażania się i osłabiania roślin poprzez wyczerpywanie ich soków. Co zrobić, gdy zauważymy mszyce w ogrodzie?

czytaj więcej

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Ogrody są atrakcyjnym środowiskiem dla mrówek. Owady stają się aktywne wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy i są prawdziwym wyzwaniem dla ogrodników. Jak zniechęcić mrówki do zakładania gniazd w okolicy domów?

czytaj więcej
DO GÓRY