Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-25

Skuteczne sposoby na komary

Komary doskwierają nam często, szczególnie wiosną i latem. Najtrudniej jest ich uniknąć w ogrodzie podczas wieczornego grillowania czy wypoczynku. Co zrobić, żeby owady dały nam spokój?

Zapach odstraszający owady

Chcąc odstraszyć komary warto zasadzić w ogrodzie kwiaty, które wydzielają zapach nieprzyjemny dla tych owadów. Należą do nich pelargonie, kocimiętka czy też bazylia, którą możemy posadzić również na domowym parapecie. Jednak najpopularniejszą rośliną do walki z komarami jest tak zwana komarzyca (plektrantus koleusowa), która wydziela intensywny zapach nieprzyjemny dla komarów. Roślinę powinno się pocierać co jakiś czas, żeby wydzielany zapach był bardziej intensywny.

Jeżeli chcemy pozbyć się komarów z domu, na parapetach i przy oknach ustawmy wcześniej wspomnianą bazylię lub kocimiętkę doniczkową. Możemy też w pojemniczkach postawić plastry cebuli lub zielone listki pomidorów.

Pułapki na komary

Popularnym sposobem na komary są też pułapki wykonywane samodzielnie. Do tego będziemy potrzebować:

1. 20 dag drożdży
2. 200 ml ciepłej wody
3. 50 gram cukru
4. 2 litrowa plastikowa butelka

Rozcinamy butelkę w połowie, mieszamy wodę z cukrem i dodajemy drożdże. Górną część butelki wkładamy w dolną, tak by szyjka (bez nakrętki) była skierowana w dół. Całość owijamy ciemnym materiałem lub papierem.

Przygotowana pułapka emituje dwutlenek węgla, który przyciąga komary, a te wpadają prosto do pułapki.

Preparaty odstraszające owady

Na komary możemy też zastosować gotowe produkty odstraszające te owady. Do ogrodu polecamy nasze pałeczki na komary, które działają bójczo już po 10 minutach. Komary skutecznie odstraszy także nasz Spray na komary i kleszcze, który działa przez kilka godzin.

Pozostałe porady

Wszystko co powinieneś wiedzieć o storczykach

Rośliny z rodziny Orchidaceae podbiły nasze serca i opanowały domowe parapety, choć ich uprawa bywa nie lada wyzwaniem. Storczyki wzbudzają zachwyt ze względu na obfite kwitnienie oraz piękne barwy kwiatów.

czytaj więcej

Jak zadbać o trawnik wiosną?

Wiosna to czas, w którym szczególnie powinieneś zadbać o trawnik. Po okresie zimowym potrzebuje od nas dużej uwagi i troski, aby odzyskać swoją witalność i piękny, zdrowy wygląd. Prawidłowa pielęgnacja trawnika w okresie wiosennym jest kluczowa dla zapewnienia odpowiedniego wzrostu i bujnej zieleni przez cały sezon. Dowiedz się jakie kroki należy podjąć, aby Twoja trawa była gęsta, piękna i odporna na choroby.

czytaj więcej
DO GÓRY