Wpisz co najmniej 3 litery...

2022-11-09

Skuteczny sposób na mrówki na tarasie

O mrówkach można powiedzieć wiele dobrego. Pełnią rolę służb sanitarnych lasów, łąk, a także naszych ogrodów. Problem pojawia się, gdy mrówki szukają schronienia za blisko naszego domu. Czy można sobie z nimi poradzić?

Mrówki w naturalnym środowisku zwykle nie przeszkadzają człowiekowi. Gorzej, gdy zaczynamy obserwować je na swoich tarasach czy podjazdach. Przesadne występowanie mrówek blisko domu może spowodować, że z czasem insekty zaczną szukać kryjówek wewnątrz. A do tego nie chcemy przecież dopuścić!

W przypadku zauważenia mrówek w pobliżu domu, warto działać szybko i skutecznie. Do walki z problemem można użyć preparatu BROS Proszek na mrówki. Jest on przeznaczony do stosowania na tarasach, chodnikach, ścieżkach czy podjazdach. Produkt jest bardzo skuteczną bronią w zwalczaniu tych niewielkich owadów. Mrówki przenoszą proszek do gniazda, gdzie preparat zaczyna działać, likwidując całą kolonię. Proszek można stosować w formie sypkiej lub po rozpuszczeniu w wodzie. Do wyboru jest kilka opakowań, a wybrane z nich posiadają sitko ułatwiające dozowanie.

Kiedy najlepiej stosować proszek, a kiedy lepiej go rozpuścić?

Sypki proszek warto stosować w przypadku, gdy widzimy mrówki poruszające się licznie po tej samej ścieżce. Wysypując preparat na drodze owadów, można spodziewać się, że wiele osobników wejdzie z nim w kontakt, a inne będą miały z nim styczność w gnieździe. Proszek rozpuszczony w wodzie najlepiej stosować bezpośrednio na kolonię znajdującą się w kryjówce. W ten sposób preparat lepiej dotrze do miejsc, w których chowają się mrówki.

Co jeśli mrówki wchodzą do domu?

Wtedy niezastąpiony będzie BROS Mrówex – żelowy preparat w specjalnym karmniku. Dzięki zawartości słodkich składników odżywczych przynęta jest bardzo atrakcyjna pokarmowo dla mrówek. jej żelowa postać sprawia, że jest ona chętnie i szybko spożywana przez mrówki. Owady pobierają ją z pojemnika, a następnie przenoszą do gniazda i przekazują ją innym mrówkom w kolonii, w tym królowej. Dzięki temu można osiągnąć tzw. efekt domina, który powoduje zniszczenie całego gniazda w stosunkowo krótkim czasie.

Pozostałe porady

Czy rośliny pochłaniają smog? Poznaj gatunki oczyszczające powietrze

Wraz z nadejściem zimy powraca problem smogu. Z zanieczyszczeniem powietrza zmagają się przede wszystkim duże miasta, gdzie za wysokie stężenie groźnych substancji w atmosferze odpowiadają opary powstające podczas ogrzewania mieszkań czy spaliny emitowane przez samochody. Warto pamiętać, że zatrutego powietrza nie da się powstrzymać przed przedostaniem do mieszkania. W kłopocie można jednak skorzystać z pomocy roślin doniczkowych. W jaki sposób?

czytaj więcej

Ukąszenia pluskwy po nocy – jak rozpoznać szkodniki?

Okres żerowania pluskiew przypada na noc. Za dnia chowają się one w swoich kryjówkach, dlatego trudno je zauważyć. Najczęściej na ślady obecności pasożytów można natrafić w sypialni, czyli w miejscu zasypiania potencjalnych ofiar. Przekonaj się, co świadczy o występowaniu pluskiew w domu, jak rozpoznać ślad po ukąszeniu, a także gdzie insekty ukrywają się przed wzrokiem człowieka.

czytaj więcej
DO GÓRY