Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-06-30

Dlaczego kwiat surfinii więdnie i zmniejsza się ilość kwiatów?

Surfinia to jeden z najpopularniejszych kwiatów balkonowych, który kwitnie przez całe lato. Może się jednak zdarzyć, że roślina zgubi kolorowe płatki, a jej liście stracą intensywną barwę. Prawdopodobnie będzie to efekt złej pielęgnacji. Podpowiadamy, jakich błędów unikać.

Przyczyna więdnięcia surfinii

Prawdopodobnie roślina została przelana. Trzeba wyjąć ją z doniczki, wykruszyć nieco ziemi, przesadzić do świeżego podłoża i nie podlewać. Ziemia musi przeschnąć. Innym powodem więdnięcia surfinii może być przenawożenie, dlatego warto sprawdzić korzenie i starać się nawozić roślinę rzadziej.

Jak przedłużyć kwitnienie surfinii?

Sadzonki surfinii powinny być posadzone dość rzadko. W trakcie wzrostu rośliny mocno się rozwijają, więc muszą mieć sporo miejsca. Kwiatów nie powinno się zraszać, a zamiast tego podlewać, uważając na przelanie. Sadzonkę warto kupić w sprawdzonym źródle, a przekwitnięty kwiat oderwać, bo w ten sposób w jego miejscu pojawi się nowy.

Do pielęgnacji surfinii polecamy nasze produkty:

Pozostałe porady

Mszyce w ogrodzie. Co zrobić?

Jednym z najczęstszych wyzwań, z jakimi mogą zmierzyć się ogrodnicy, są mszyce. Te niewielkie owady, choć mogą wydawać się niewinne, mają zdolność do szybkiego rozmnażania się i osłabiania roślin poprzez wyczerpywanie ich soków. Co zrobić, gdy zauważymy mszyce w ogrodzie?

czytaj więcej

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Ogrody są atrakcyjnym środowiskiem dla mrówek. Owady stają się aktywne wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy i są prawdziwym wyzwaniem dla ogrodników. Jak zniechęcić mrówki do zakładania gniazd w okolicy domów?

czytaj więcej
DO GÓRY