Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-07-24

Worek na muchy – jak to działa?

Czy wiesz, że mucha jako dorosły osobnik żyje do 30 dni? Praktycznie co 5 dni składa około 150 jaj, z których już po 7 dniach wylęgają się młode owady. Dodatkowo, muchy domowe nie podróżują na duże odległości i mieszkają nie dalej niż do 3 kilometrów od miejsca urodzenia. Mimo, że trudno je wytępić, to trzeba z nimi walczyć, gdyż przenoszą na swoich ciałach szkodliwe dla nas wirusy i bakterie. Jeśli szukasz dobrego sposobu na ograniczenie występowania much w swoim ogrodzie i domu WOREK NA MUCHY jest świetnym wyborem!

Bros Worek na muchy jest:

  • bardzo łatwy w zastosowaniu
  • pojemny, dzięki czemu może wyłapać nawet kilkadziesiąt tysięcy much
  • przynęta jest przyjazna dla środowiska, nie zwiera syntetycznych substancji chemicznych.

Jak to działa:

Worek na muchy to konstrukcja złożona z plastikowego worka z dwuwarstwową nakładką. Czerwony daszek należy zdjąć z żółtej pokrywy, by zrobić dostęp do wnętrza worka, do którego wsypuje się przynętę i zalewa wodą. Następnie przykrywa się pułapkę czerwonym daszkiem i zawiesza się go w przewiewnym, nasłonecznionym miejscu, najlepiej około 15 metrów od budynków mieszkalnych.

Pułapka pełną skuteczność uzyskuje po dwóch dniach. Efekty działania możecie zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=PgVJ6CIFmkA

 

POLECAMY TAKŻE:

1. Bros Worek na muchy XL

2. Bros Zapas do worka na muchy XL

3. Bros Zielona Moc – Pułapka na muchy

4. Bros Zielona Moc Przynęta do Pułapki na muchy

 

POZNAJ NASZE PRODUKTY NA INNE SZKODNIKI: https://bros.pl/pl/bros

Pozostałe porady

Przycinanie róż – wszystko co musisz wiedzieć

Przycinanie róż powszechnie uważa się za skomplikowane. W rzeczywistości zabieg ten nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy znać podstawowe potrzeby poszczególnych gatunków krzewów oraz wiedzieć w jakim terminie i jaką techniką je przycinać. Trzeba pamiętać, że cięcie róż to podstawowy element ich pielęgnacji oraz warunek pięknego kwitnienia pędów i wymarzonego uformowania rośliny. Zabiegu nie należy więc unikać. Sprawdź, jak i kiedy ciąć róże.

czytaj więcej

Co zrobić, gdy ogródek zaatakują ślimaki?

Ślimaki stanowią zagrożenie dla niemal każdej rośliny. Szkodniki atakują rosnące w gruncie warzywa, kwiaty, a nawet wysokie krzewy i drzewa. Ich obecność zdradzają smugi jasnego śluzu, pozostawiane na trasie powolnych wędrówek. W ogrodach można spotkać zarówno ślimaki nagie, jak i szkodniki z muszlami. Czym różnią się oba rodzaje ślimaków i jak wypędzić je z ogrodu?

czytaj więcej
DO GÓRY