Przynęta do pułapki na muchy, przeznaczona do monitorowania obecności much poprzez ich odławianie na tarasach, balkonach, w ogrodach, altanach, itp.
Wyłapywanie much pozwala na wykrycie obecności tych owadów w sąsiedztwie domu i ocenę ich liczby. Obserwacja wyłapanych much umożliwia podjęcie decyzji o ewentualnym zastosowaniu środka bójczego celem ich zwalczenia. Pułapka zawiera naturalny preparat nęcący w ilości wystarczającej do pierwszego użycia pułapki. Może być używana wielokrotnie, a wymiana wabiącego wsadu jest szybka i bardzo prosta. Nie zawiera środków owadobójczych, jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt.
Bardzo pojemna i skuteczna – pozwala na monitorowanie obecności wszystkich gatunków much i może wyłapać jednorazowo aż do 20 tysięcy owadów.
Wyjąć z kartonika torebkę z preparatem nęcącym i wsypać go do pułapki. Następnie uzupełnić pułapkę wodą, aż do poziomu oznaczonego na etykiecie czerwoną poziomą kreską. Zamknąć pułapkę i unieść do góry niebieski daszek, dzięki czemu muchy uzyskają dostęp do znajdującej się w środku przynęty. Następnie ustawić lub zawiesić w ciepłym i przewiewnym miejscu (na wysokości 0,5 – 2 m).
Zalecane jest umieszczenie pułapki w miejscu, gdzie najchętniej gromadzą się muchy, np. w okolicy śmietnika. Pułapka zaczyna działać po 2 dniach, a, jej skuteczność wzrasta wraz ze stopniem napełnienia pułapki. Po zapełnieniu pułapki muchami należy usunąć jej zawartość (stosować rękawiczki gumowe) i powtórzyć powyższe czynności, używając preparatu wabiącego BROS Zielona Moc przynęta do pułapki na muchy, który jest sprzedawany oddzielnie.
Odradza się stosowania pułapki w pomieszczeniach mieszkalnych ze względu na jej zapach.
Muchy rozmnażają się bardzo szybko, a jedna samica jest w stanie złożyć nawet 600 jaj. Owady żyjące w środowisku napotykają wiele zagrożeń, które obniżają ich liczebność. Oprócz naturalnych wrogów populację much dziesiątkują choroby, pasożyty i nieodpowiednie warunki środowiska. Gdyby nie to, na świecie mierzylibyśmy się z prawdziwą plagą tych latających owadów. Muchy występują na całym świecie. W Polsce najbardziej znana jest mucha domowa. Jej oczy mają pole widzenia o szerokości 360°.
Sprawdź kalendarz szkodników >