2023-07-26
Preparaty humusowe stymulują rozwój systemu korzeniowego rośliny. Poprawiają wszystkie parametry decydujące o żyzności gleby, w tym: stosunki wodno-powietrzne, właściwości absorpcyjne, cieplne oraz warunki życia mikroorganizmów glebowych, a także powstawanie trwałej struktury gruzełkowatej. Ich zastosowanie polepsza warunki wzrostu i plonowania roślin. Biohumus jest łatwo przyswajalny przez rośliny i dostarcza im wielu cennych składników odżywczych.
Czy biohumus można wyprodukować samodzielnie?
Oczywiście! Będzie to jednak wymagać niemało wysiłku – poczynając od zakupu dżdżownic kalifornijskich, poprzez zbudowanie kompostownika, aż do pobierania pierwszego biohumusu. Aby uzyskać wartościowy biohumus, konieczne będzie zadbanie o odpowiednie warunki. Dzięki nim dżdżownice będą w stanie przystąpić do pracy i wytworzyć wartościowy nawóz do roślin.
Znacznie szybszym sposobem na odżywienie upraw za pomocą biohumusu, jest zakup gotowych preparatów w sklepie. Nawóz w formie płynnej rozrabia się z wodą. Jest on bardzo wydajny i dostarcza roślinom niezbędnych składników odżywczych.
Cięcie żywopłotu to sposób na stworzenie wymarzonej dekoracji ogrodu. Regularnie wykonywany zabieg pozwala roślinom rozkrzewić się i lepiej rozrosnąć, dlatego nie warto o nim zapominać. Sprawdź, kiedy przeprowadzać cięcie oraz w jaki sposób formować zielony parawan w ogrodzie.
czytaj więcejUkąszenie komara nie jest szczególnie bolesne, jednak pozostawiony na skórze ślad potrafi być bardzo uporczywy. W miejscu ugryzienia powstaje swędzący bąbel, który wraz z drapaniem staje się coraz bardziej męczący. Można jednak temu zaradzić. Zobacz, co zastosować na ugryzienie komara i sprawdź, jak załagodzić swędzenie.
czytaj więcej