Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-07-26

Dlaczego warto stosować biohumusy?

Biohumusy to preparaty wytworzone na bazie surowca naturalnego, uzyskanego z hodowli dżdżownic kalifornijskich. Ich stosowanie polepsza właściwości gleby oraz zapewnia należyte odżywianie roślin. Dlaczego warto je podawać roślinom?

Preparaty humusowe stymulują rozwój systemu korzeniowego rośliny. Poprawiają wszystkie parametry decydujące o żyzności gleby, w tym: stosunki wodno-powietrzne, właściwości absorpcyjne, cieplne oraz warunki życia mikroorganizmów glebowych, a także powstawanie trwałej struktury gruzełkowatej. Ich zastosowanie polepsza warunki wzrostu i plonowania roślin. Biohumus jest łatwo przyswajalny przez rośliny i dostarcza im wielu cennych składników odżywczych.

Czy biohumus można wyprodukować samodzielnie?

Oczywiście! Będzie to jednak wymagać niemało wysiłku – poczynając od zakupu dżdżownic kalifornijskich, poprzez zbudowanie kompostownika, aż do pobierania pierwszego biohumusu. Aby uzyskać wartościowy biohumus, konieczne będzie zadbanie o odpowiednie warunki. Dzięki nim dżdżownice będą w stanie przystąpić do pracy i wytworzyć wartościowy nawóz do roślin.

Znacznie szybszym sposobem na odżywienie upraw za pomocą biohumusu, jest zakup gotowych preparatów w sklepie. Nawóz w formie płynnej rozrabia się z wodą. Jest on bardzo wydajny i dostarcza roślinom niezbędnych składników odżywczych.

Pozostałe porady

Przycinanie róż – wszystko co musisz wiedzieć

Przycinanie róż powszechnie uważa się za skomplikowane. W rzeczywistości zabieg ten nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy znać podstawowe potrzeby poszczególnych gatunków krzewów oraz wiedzieć w jakim terminie i jaką techniką je przycinać. Trzeba pamiętać, że cięcie róż to podstawowy element ich pielęgnacji oraz warunek pięknego kwitnienia pędów i wymarzonego uformowania rośliny. Zabiegu nie należy więc unikać. Sprawdź, jak i kiedy ciąć róże.

czytaj więcej

Co zrobić, gdy ogródek zaatakują ślimaki?

Ślimaki stanowią zagrożenie dla niemal każdej rośliny. Szkodniki atakują rosnące w gruncie warzywa, kwiaty, a nawet wysokie krzewy i drzewa. Ich obecność zdradzają smugi jasnego śluzu, pozostawiane na trasie powolnych wędrówek. W ogrodach można spotkać zarówno ślimaki nagie, jak i szkodniki z muszlami. Czym różnią się oba rodzaje ślimaków i jak wypędzić je z ogrodu?

czytaj więcej
DO GÓRY