2023-08-23
Nawożenie
Skrzydłokwiat wymaga dokarmiania, dlatego powinniśmy go nawozić specjalistycznymi nawozami do roślin kwitnących. Bardzo wygodnym, szybkim i skutecznym sposobem na zasilenie skrzydłokwiatu będzie użycie raz na dwa tygodnie nawozu w płynie do roślin kwitnących.
Nawadnianie
Jeśli to nie pomaga należy sprawdzić korzenie rośliny. Być może kwiat został przesuszony. Warto pamiętać, że skrzydłokwiat rośnie naturalnie w lasach tropikalnych i w związku z tym lubi zarówno wilgotne podłoże, jak i powietrze. Roślinę powinno się podlewać stosunkowo często, najlepiej odstałą wodą w pokojowej temperaturze.
Stanowisko i doniczka
Innym powodem braku kwitnienia skrzydłokwiatu może być to, że korzenie mają za mało miejsca w doniczce. Trzeba też zwrócić uwagę na stanowisko: roślinę najlepiej ustawiać z dala od bezpośredniego nasłonecznienia, jednak nie w całkowitej ciemności. Odpowiedni będzie parapet od strony północnej, bądź półka przynajmniej pół metra od okna.
Przycinanie róż powszechnie uważa się za skomplikowane. W rzeczywistości zabieg ten nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy znać podstawowe potrzeby poszczególnych gatunków krzewów oraz wiedzieć w jakim terminie i jaką techniką je przycinać. Trzeba pamiętać, że cięcie róż to podstawowy element ich pielęgnacji oraz warunek pięknego kwitnienia pędów i wymarzonego uformowania rośliny. Zabiegu nie należy więc unikać. Sprawdź, jak i kiedy ciąć róże.
czytaj więcejŚlimaki stanowią zagrożenie dla niemal każdej rośliny. Szkodniki atakują rosnące w gruncie warzywa, kwiaty, a nawet wysokie krzewy i drzewa. Ich obecność zdradzają smugi jasnego śluzu, pozostawiane na trasie powolnych wędrówek. W ogrodach można spotkać zarówno ślimaki nagie, jak i szkodniki z muszlami. Czym różnią się oba rodzaje ślimaków i jak wypędzić je z ogrodu?
czytaj więcej