Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-24

Jak pozbyć się rybików?

Rybiki (srebrzyki) najczęściej można spotkać w łazience. Te niewielkie stworzenia nie są szkodliwe: nie gryzą człowieka, nie roznoszą zarazków i chorób. Mimo to wiele osób chce się ich pozbyć ze swojego mieszkania. Jak to zrobić?

Rybiki bardzo lubią ciepłe i wilgotne pomieszczenia. Na początek więc możemy spróbować obniżyć temperaturę w domu i częściej wietrzyć oraz utrzymywać czystość w mieszkaniu. Jeżeli to nie pomoże, możemy zastawić na rybiki pułapkę.

Jedną z polecanych i bardziej skutecznych metod jest przygotowanie mieszanki zrobionej z cukru pudru oraz boraksu (borasol, borax – do kupienia w aptece) w stosunku 1:2. Owady będą zjadać trutkę i zanosić ją do gniazda, co powinno całkowicie wyeliminować problem.

Możemy też postawić w mieszkaniu specjalne, profesjonalne pułapki na owady biegające – Bros Prusakolep lub Bros Feromox standard, które skutecznie wyłapują rybiki, jak również inne owady biegające takie jak karaluchy i prusaki. Produkty te nie zawierają chemicznych środków owadobójczych i są skuteczne do 3 miesięcy. Pomagają monitorować obecność owadów w mieszkaniu i ocenić skalę problemu.

Jeżeli jesteśmy w stanie zlokalizować, gdzie najczęściej uciekają rybiki warto zakleić takie miejsca sylikonem. Zwykle są to szpary między wanną a podłoga, czy przestrzenie koło grzejnika. Do pozbycia się srebrzyków można też użyć specjalnego płynu na pluskwy i rybiki cukrowe Bros. Preparat zaczyna działać po ok. 4 godz. od zastosowania i pozostaje skuteczny na powierzchniach gładkich przez 12 tygodni.

Pozostałe porady

Formowanie żywopłotu. Wszystko, co musisz wiedzieć!

Cięcie żywopłotu to sposób na stworzenie wymarzonej dekoracji ogrodu. Regularnie wykonywany zabieg pozwala roślinom rozkrzewić się i lepiej rozrosnąć, dlatego nie warto o nim zapominać. Sprawdź, kiedy przeprowadzać cięcie oraz w jaki sposób formować zielony parawan w ogrodzie.

czytaj więcej

Co zrobić, aby ukąszenie komara przestało swędzieć?

Ukąszenie komara nie jest szczególnie bolesne, jednak pozostawiony na skórze ślad potrafi być bardzo uporczywy. W miejscu ugryzienia powstaje swędzący bąbel, który wraz z drapaniem staje się coraz bardziej męczący. Można jednak temu zaradzić. Zobacz, co zastosować na ugryzienie komara i sprawdź, jak załagodzić swędzenie.

czytaj więcej
DO GÓRY