Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-10-26

Sposoby na pchły – jak chronić przed nimi pupila?

Pchły mierzą zaledwie kilka milimetrów. Są trudne do zauważenia na sierści pupila, jednak bardzo łatwo się na nią przedostają. Wystarczy chwila zabawy z innym zwierzakiem lub przejście po klatce schodowej, na której znajdują się szkodniki, by znaleźć je później na ciele psa lub kota. W jaki sposób chronić czworonoga przed atakiem pcheł?

Regularna pielęgnacja to podstawa

Chcąc uniknąć poważnego problemu z pchłami, warto regularnie przeglądać sierść pupili. Pod lupę warto wziąć szczególnie te czworonogi, które często się drapią. Choć powodów swędzenia jest wiele, to jednym z nich mogą być właśnie pasożyty.

Pcheł należy szukać na całym ciele zwierzaka, a nie tylko w miejscu, w którym pupil się drapał. Owady charakteryzuje stosunkowo szybkie tempo przemieszczania się, dlatego łatwo mogą wywinąć się spod dłoni. Poza szukaniem i wyłapywaniem pcheł, nie można zapomnieć o kąpielach. Pielęgnację pupili warto przeprowadzać przynajmniej raz na kilka tygodni, używając do tego specjalnych środków do czyszczenia sierści czworonogów.

Obroże przeciwpchelne

Znanym sposobem na odstraszanie pcheł jest specjalna obroża, dostępna w wariancie dla psów i kotów. Wydziela ona zapach drażniący dla insektów, jednak nieprzeszkadzający czworonogom w normalnym funkcjonowaniu. Trzeba pamiętać, żeby przed nałożeniem obroży przeciwpchelnej dokładnie przeczytać etykietę z opakowania. Niektóre produkty tego rodzaju nie powinny być bowiem stosowane u kotów.

Ochrona mieszkania jest równie ważna

Pies lub kot przyniósł pchły do domu? W pierwszej kolejności pozbądź się ich z sierści pupila, a później zadbaj o czystość mieszkania. Jeśli podejrzewasz, że w mieszkaniu są pchły, to zadziałaj szybko i ogranicz ryzyko, że pasożyty rozniosą się po mieszkaniu. Sięgnij po BROS 007 na owady biegające, który zwalcza m.in. obecne w mieszkaniu pchły.

Preparat ma postać mikrokapsułkowanego płynu. Jego cząsteczki przyczepiają się do ciała owadów, dzięki czemu nawet pasożyty, które nie miały bezpośredniego kontaktu z preparatem wchodzą z nim w interakcję. W ten sposób za pomocą stosunkowo niewielkiej dawki preparatu, można zlikwidować całą populację szkodników.

Złapanie pcheł przez psa lub kota to nie koniec świata. Ważne, aby zareagować szybko i nie pozwolić insektom na rozmnażanie się na ciele pupila. Prawidłowa pielęgnacja i stosowanie preparatów odstraszających pchły sprawi, że pies i kot zyskają ulgę od uciążliwych insektów.

Pozostałe porady

Formowanie żywopłotu. Wszystko, co musisz wiedzieć!

Cięcie żywopłotu to sposób na stworzenie wymarzonej dekoracji ogrodu. Regularnie wykonywany zabieg pozwala roślinom rozkrzewić się i lepiej rozrosnąć, dlatego nie warto o nim zapominać. Sprawdź, kiedy przeprowadzać cięcie oraz w jaki sposób formować zielony parawan w ogrodzie.

czytaj więcej

Co zrobić, aby ukąszenie komara przestało swędzieć?

Ukąszenie komara nie jest szczególnie bolesne, jednak pozostawiony na skórze ślad potrafi być bardzo uporczywy. W miejscu ugryzienia powstaje swędzący bąbel, który wraz z drapaniem staje się coraz bardziej męczący. Można jednak temu zaradzić. Zobacz, co zastosować na ugryzienie komara i sprawdź, jak załagodzić swędzenie.

czytaj więcej
DO GÓRY