pl

Jak zabezpieczyć wczesnowiosenne kwiaty przed powrotem zimy?

Jak zabezpieczyć wczesnowiosenne kwiaty przed powrotem zimy?

Ciepła zima jest niebezpieczna dla wczesnowiosennych kwiatów. Dodatnie temperatury sprawiają, że zaczynają rosnąć wcześniej niż zwykle. Jeśli nadejdą silne mrozy, to mogą okazać się dla nich szczególnie dotkliwe. Podpowiadamy co zrobić, aby nie dopuścić do wymarznięcia wczesnowiosennych kwiatów.1. Najbardziej niebezpieczne dla wczesnowiosennych kwiatów są silne mrozy bez opadów śniegu.

2. Pokrywa białego, śnieżnego puszku zabezpiecza rośliny przed siarczystym mrozem i wiatrem.

3. Niezależnie od tego, czy wraz z mrozem pojawia się śnieg, warto zadbać o ochronę kwiatów.

4. Ochronę przed zimnem zapewni okrycie roślin stroiszem, czyli gałązkami drzew i krzewów iglastych.

5. Stroisz jest doskonałym materiałem izolacyjnym do zabezpieczenia roślin, ponieważ chroni przed chłodem i jednocześnie zapewnia dopływ powietrza i niewielkich ilości światła.

6. Do wykonania stroiszu można wykorzystać gałązki ze świątecznych drzewek i stroików.

7. Jeśli temperatura podskoczy do 5 ℃ rośliny należy odkryć. To ważne, bo przeciwnym razie rośliny mogą się zaparzyć i zacząć gnić.Pamiętajmy, aby regularnie zaglądać do ogrodu i nie dopuścić do wymarznięcia wczesnych krokusów, hiacyntów, narcyzów oraz innych roślin cebulowych i bulwiastych.

 

 

 

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.