pl

Jesienny ogród - 8 zasad, które warto zapamiętać

Jesienny ogród - 8 zasad, które warto zapamiętać

1. Jesienią nie należy zapominać o podlewaniu ogrodu. Przy temperaturach powyżej 0°C podlewamy krzewy i drzewa (zwłaszcza te niedawno posadzone), byliny oraz trawniki.

2. Przed nadejściem zimy należy dostatecznie podlać rośliny iglaste i zimozielone. Jeśli tego nie zrobimy, nasze rośliny będą bardziej narażone na suszę fizjologiczną, która może być przyczyną ich zasychania.

3. Jesienną porą nie należy stosować nawozów wieloskładnikowych zawierających azot, ponieważ działają pobudzająco na roślinę, uniemożliwiają drewnienie pędów, przez co sprawiają, że jest bardziej narażona na uszkodzenia mrozowe.  

4. Wskazane jest natomiast uregulowanie odczynu gleby oraz wzbogacenie jej w składniki pokarmowe stosując nawozy organiczne, fosforowe i potasowe.

5. Zabezpieczanie roślin przed zimą jest bardzo ważne, ale żeby zrobić to w odpowiednim momencie, należy obserwować pogodę.

6. Przedwczesne zabezpieczenie roślin może prowadzić do ich przegrzania.

7. Niewłaściwe jest także zbyt szczelne zawiązywanie osłon, ponieważ może spowodować zaparzenie się roślin.

8. Należy usuwać z trawnika rozkładające się liście oraz fragmenty pędów. Pozostawienie ich na murawie może spowodować tworzenie się nieprzepuszczalnej warstwy, która stwarza doskonałe warunki do rozwoju chorób grzybowych.

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.