pl

Pielęgnacja magnolii w pięciu krokach

Pielęgnacja magnolii w pięciu krokach

Od początku kwietnia możemy zauważyć pąki na magnoliach, które zwiastują najpiękniejszy czas każdej wiosny - okres kwitnienia tych drzewek o pięknych dużych białych, różowych lub czerwonych kwiatach!

Choć magnolia jest dość delikatną rośliną i trzeba ją uprawiać umiejętnie, warto podjąć tę próbę. W kilku krótkich punktach przedstawiamy nieco informacji o pielęgnacji magnolii:

 

1. Magnolię w doniczkach można sadzić od marca do października na słonecznym stanowisku, osłoniętym od wiatru, na żyznym lekko kwaśnym, półprzepuszczalnym podłożu, bogatym w próchnicę. Najlepiej jednak sadzić je jesienią.

2. Jeśli ziemia na odczyn pH powyżej 6, roślina nie będzie zdolna pobierać składników odżywczych z gleby, nawet jeśli będziemy ją dodatkowo zasilać.

3. Magnolii nie trzeba przycinać.

4. Młodsze okazy przykrywamy na zimę, a podczas zasilania nie mieszamy nawozu z podłożem.

5. Nawożenie:

 

Od końca marca do sierpnia zasilamy magnolie: 2-3 razy w sezonie (młodsze okazy) lub 1-2 razy w sezonie (starsze drzewka) w dawce 40-50 g ma 1 m rośliny młodej i 50-60g na 1 m starszej rośliny nawozem do magnolii Biopon.

Sypać w obrębie korony. Nawóz lekko zmieszać z ziemią za pomocą motyki, jednak w miarę płasko, bo roślina na płytkie korzenie (tylko w przypadku starszych okazów), następnie podlać.

Między nawożeniami należy odczekać przynajmniej miesiąc. Jeśli opuściliśmy czas jednego zasilenia – dawkę tę należy pominąć. 

Top
zamknij

UWAGA! Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celach reklamowych, statystycznych oraz przede wszystkim dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb odbiorców. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.