Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-02

10 rzeczy, które powinien wiedzieć każdy, kto uprawia storczyki

Uprawa storczyków jest dla Ciebie uciążliwa? Przekonaj się, że te rośliny są naprawdę wdzięcznymi podopiecznymi. Sprawdź 10 rzeczy, które powinien wiedzieć każdy, kto uprawia storczyki!

1) Rośliny potrzebują światła rozproszonego. Nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych może poparzyć ich liście.

2) Jeśli liście są lekko bordowe, oznacza to, że storczyk uzyskał górny limit światła. Większa jego ilość może spowodować poparzenie.

3) W okresie od kwietnia do września warto zadbać o zacienienie stanowiska dla storczyków. Zwłaszcza jeśli są one ustawione na parapetach od strony południowej i zachodniej.

4) Zbyt małe nasłonecznienie może objawiać się brakiem kwitnienia. Specyficzny wygląd zyskują także nowo powstałe liście, które stają się dłuższe, węższe i ciemniejsze.

5) Storczyk nie powinien stać w wodzie. Korzenie pozostawione w rozmokłym podłożu z ograniczonym dostępem do powietrza są narażone na gnicie.

6) Najlepiej doprowadzić do przeschnięcia podłoża, w którym rośnie storczyk. Następnie warto obficie podlać roślinę, aby woda przelała się przez doniczkę i odstawić ją dopiero po pozbyciu się nadmiaru wody.

7) Storczyka, który jest za często podlewany poznamy po wiotkich liściach.

8) Najlepszym sposobem na podlewanie storczyka jest zanurzanie doniczki w większym naczyniu wypełnionym wodą. Taka kąpiel powinna trwać około 10-20 minut.

9) Jeśli widzimy na powierzchni podłoża biały osad, oznacza to, że stosowana przez nas woda jest zbyt zasolona.

10) W celu podniesienia wilgotności powietrza, warto ustawić kilka roślin w jednym pomieszczeniu.

Pozostałe porady

Formowanie żywopłotu. Wszystko, co musisz wiedzieć!

Cięcie żywopłotu to sposób na stworzenie wymarzonej dekoracji ogrodu. Regularnie wykonywany zabieg pozwala roślinom rozkrzewić się i lepiej rozrosnąć, dlatego nie warto o nim zapominać. Sprawdź, kiedy przeprowadzać cięcie oraz w jaki sposób formować zielony parawan w ogrodzie.

czytaj więcej

Co zrobić, aby ukąszenie komara przestało swędzieć?

Ukąszenie komara nie jest szczególnie bolesne, jednak pozostawiony na skórze ślad potrafi być bardzo uporczywy. W miejscu ugryzienia powstaje swędzący bąbel, który wraz z drapaniem staje się coraz bardziej męczący. Można jednak temu zaradzić. Zobacz, co zastosować na ugryzienie komara i sprawdź, jak załagodzić swędzenie.

czytaj więcej
DO GÓRY