2023-08-25
Domowe sposoby na mrówki
Jedną z metod walki z mrówkami w ogrodzie jest wykorzystanie mąki kukurydzianej. Sposób ten jest też dobry do zastosowania w domu. Wszędzie gdzie pojawiają się mrówki rozsypujemy mąkę, a owady zwabione jej zapachem zjadają ją w dużej ilości i giną.
Kolejnym domowym sposobem jest użycie miodu: na spodek wylewamy miód i ustawiamy go w miejscach występowania szkodników. Zwabione mrówki usiłując zjeść miód, przyklejają się do niego i nie mogą wydostać się z pułapki.
Dobrym sposobem na mrówki jest posypanie ich ścieżek i gniazd dużą ilością soli. Trzeba jednak uważać, aby rozsypana sól nie uszkodziła roślin rosnących w ogrodzie.
Rośliny odstraszające insekty
Aby zapobiegać mrówkom, najlepiej w ogrodzie zasiać rośliny, które je odstraszają. Te rośliny to między innymi pomidor, lawenda, tymianek, mięta, wrotycz czy majeranek.
Środki do zwalczania mrówek
Można też skorzystać z gotowych preparatów, które likwidują mrówki. Część z nich nadaje się do stosowania na tarasach, ścieżkach i podjazdach. Zamieszkujące tam mrówki wejdą w kontakt ze środkiem i w ten sposób zginą. Dużą zaletą środków na mrówki jest ich niemal natychmiastowe działanie, dzięki czemu problem znika szybko. Do walki z insektami polecamy zwłaszcza nasze preparaty na mrówki w formie proszków, sprayów lub specjalnych pułapek.
Cięcie żywopłotu to sposób na stworzenie wymarzonej dekoracji ogrodu. Regularnie wykonywany zabieg pozwala roślinom rozkrzewić się i lepiej rozrosnąć, dlatego nie warto o nim zapominać. Sprawdź, kiedy przeprowadzać cięcie oraz w jaki sposób formować zielony parawan w ogrodzie.
czytaj więcejUkąszenie komara nie jest szczególnie bolesne, jednak pozostawiony na skórze ślad potrafi być bardzo uporczywy. W miejscu ugryzienia powstaje swędzący bąbel, który wraz z drapaniem staje się coraz bardziej męczący. Można jednak temu zaradzić. Zobacz, co zastosować na ugryzienie komara i sprawdź, jak załagodzić swędzenie.
czytaj więcej