Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-25

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Ogrody są atrakcyjnym środowiskiem dla mrówek. Owady stają się aktywne wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy i są prawdziwym wyzwaniem dla ogrodników. Jak zniechęcić mrówki do zakładania gniazd w okolicy domów?

Domowe sposoby na mrówki

Jedną z metod walki z mrówkami w ogrodzie jest wykorzystanie mąki kukurydzianej. Sposób ten jest też dobry do zastosowania w domu. Wszędzie gdzie pojawiają się mrówki rozsypujemy mąkę, a owady zwabione jej zapachem zjadają ją w dużej ilości i giną.

Kolejnym domowym sposobem jest użycie miodu: na spodek wylewamy miód i ustawiamy go w miejscach występowania szkodników. Zwabione mrówki usiłując zjeść miód, przyklejają się do niego i nie mogą wydostać się z pułapki.

Dobrym sposobem na mrówki jest posypanie ich ścieżek i gniazd dużą ilością soli. Trzeba jednak uważać, aby rozsypana sól nie uszkodziła roślin rosnących w ogrodzie.

Rośliny odstraszające insekty

Aby zapobiegać mrówkom, najlepiej w ogrodzie zasiać rośliny, które je odstraszają. Te rośliny to między innymi pomidor, lawenda, tymianek, mięta, wrotycz czy majeranek.

Środki do zwalczania mrówek

Można też skorzystać z gotowych preparatów, które likwidują mrówki. Część z nich nadaje się do stosowania na tarasach, ścieżkach i podjazdach. Zamieszkujące tam mrówki wejdą w kontakt ze środkiem i w ten sposób zginą. Dużą zaletą środków na mrówki jest ich niemal natychmiastowe działanie, dzięki czemu problem znika szybko. Do walki z insektami polecamy zwłaszcza nasze preparaty na mrówki w formie proszków, sprayów lub specjalnych pułapek.

 

Pozostałe porady

Wszystko co powinieneś wiedzieć o storczykach

Rośliny z rodziny Orchidaceae podbiły nasze serca i opanowały domowe parapety, choć ich uprawa bywa nie lada wyzwaniem. Storczyki wzbudzają zachwyt ze względu na obfite kwitnienie oraz piękne barwy kwiatów.

czytaj więcej

Jak zadbać o trawnik wiosną?

Wiosna to czas, w którym szczególnie powinieneś zadbać o trawnik. Po okresie zimowym potrzebuje od nas dużej uwagi i troski, aby odzyskać swoją witalność i piękny, zdrowy wygląd. Prawidłowa pielęgnacja trawnika w okresie wiosennym jest kluczowa dla zapewnienia odpowiedniego wzrostu i bujnej zieleni przez cały sezon. Dowiedz się jakie kroki należy podjąć, aby Twoja trawa była gęsta, piękna i odporna na choroby.

czytaj więcej
DO GÓRY