Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-02

Jak zabezpieczyć na zimę hortensję ogrodową?

Hortensja ogrodowa potrzebuje zabezpieczenia przed zimą. Chłodny wiatr i mrozy mogą bowiem uszkodzić roślinę i spowodować, że będzie ona miała trudności w rozpoczęciu wegetacji na wiosnę. Jak to zrobić?

Zaleca się, aby hortensję zabezpieczać pod koniec listopada, kiedy gleba przemarza na głębokość 3-4 cm. Jeśli zabieg wykonamy zbyt wcześnie, możemy zachęcić roślinę do dalszej wegetacji. Wówczas przy nadejściu pierwszego silniejszego mrozu, hortensja może mocno ucierpieć.

W celu zabezpieczenia rośliny, rozkładamy nad korzeniami warstwę kory sosnowej, natomiast całą roślinę szczelnie owijamy agrowłókniną, a następnie mocujemy sznurkiem. Biała agrowłóknina chroni krzew przed mrozem, a jednocześnie przepuszcza powietrze i wodę. Nie należy zbyt szybko pozbywać się zimowych okryć hortensji, ponieważ groźne są dla niej również majowe przymrozki.

Pozostałe porady

Mszyce w ogrodzie. Co zrobić?

Jednym z najczęstszych wyzwań, z jakimi mogą zmierzyć się ogrodnicy, są mszyce. Te niewielkie owady, choć mogą wydawać się niewinne, mają zdolność do szybkiego rozmnażania się i osłabiania roślin poprzez wyczerpywanie ich soków. Co zrobić, gdy zauważymy mszyce w ogrodzie?

czytaj więcej

Jak walczyć z mrówkami w ogrodzie?

Ogrody są atrakcyjnym środowiskiem dla mrówek. Owady stają się aktywne wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy i są prawdziwym wyzwaniem dla ogrodników. Jak zniechęcić mrówki do zakładania gniazd w okolicy domów?

czytaj więcej
DO GÓRY