2024-05-08
Sposób na hortensję różową
Różowe odmiany hortensji dojrzewają najczęściej w glebach zasadowych, bogatych w wapń lub magnez. Wysokie pH sprzyja zabarwianiu kwiatów na kolor różowy i czerwony, które po rozkwitnięciu formują ciepłą dekorację ogrodu. Dla uzyskania pogłębionego odcienia czerwonego u hortensji, warto sięgnąć po specjalne nawozy bogate w wapń, utrwalające pigmentację kwiatów. Stosowanie produktów takich jak BOPON nawóz wzmacniający kolor do hortensji różowych i czerwonych znacznie ułatwi to zadanie.
https://bros.pl/produkt/hortensja-rozowa-i-czerwona-nawoz-wzmacniajacy-kolor/
Wyhoduj niebieską hortensję
Niebieski kolor hortensji można uzyskać dzięki specjalnym preparatom podawanym do podłoża. W ofercie Bopon znajduje się między innymi przystosowany do tego nawóz barwiący, którego stosowanie powoduje zmianę koloru kwiatów hortensji na niebieski. Preparat utrzymuje kwaśne pH podłoża, dzięki czemu roślina jest w stanie pobierać glin używany przy syntezie niebieskiego barwnika kwiatów. Oprócz zabarwiania płatków, produkt dba również o bujny wzrost i intensywne kwitnienie hortensji, poprawiając jej ogólną kondycję.
https://bros.pl/produkt/hortensja-niebieska-nawoz-barwiacy/
Białe odmiany hortensji a barwienie kwiatów
Zajmując się barwieniem hortensji należy pamiętać, że odmiany z białymi kwiatami nie zmieniają swojego koloru. Bez względu na to, czy roślina dojrzewa w kwaśnym czy zasadowym podłożu – biały odcień jej kwiatów pozostanie niezmienny. Chcąc cieszyć się różową lub niebieską hortensją należy więc zdecydować się na zasadzenie nowego krzewu, który będzie zdolny do zmiany koloru swoich kwiatów.
Unikatowa zdolność hortensji do zmiany wybarwienia kwiatów powoduje, że wiele osób chce mieć ten krzew we własnym ogrodzie. Wymarzony wygląd działki można zyskać poprzez zapewnienie roślinie odpowiednich warunków glebowych. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda odmiana hortensji poddaje się zabiegom zmiany koloru, a odmiany z białymi kwiatami nie zmienią swojego odcienia pomimo usilnych starań.
Ślimaki stanowią zagrożenie dla niemal każdej rośliny. Szkodniki atakują rosnące w gruncie warzywa, kwiaty, a nawet wysokie krzewy i drzewa. Ich obecność zdradzają smugi jasnego śluzu, pozostawiane na trasie powolnych wędrówek. W ogrodach można spotkać zarówno ślimaki nagie, jak i szkodniki z muszlami. Czym różnią się oba rodzaje ślimaków i jak wypędzić je z ogrodu?
czytaj więcejJedni marzą o hortensji w intensywnie różowym kolorze, natomiast inni pragną wyhodować na działce nietuzinkową hortensję niebieską. Okazuje się, że odcieniem tych pięknych kwiatów można manipulować nawet na długo po zasadzeniu. Wpływ na kolor kwiatów krzewu ma bowiem gleba, a przede wszystkim zawarte w niej mikroelementy. Dowiedz się, w jaki sposób możesz wpłynąć na barwę hortensji.
czytaj więcej