Wpisz co najmniej 3 litery...

2024-05-08

Jak zmienić kolor hortensji?

Jedni marzą o hortensji w intensywnie różowym kolorze, natomiast inni pragną wyhodować na działce nietuzinkową hortensję niebieską. Okazuje się, że odcieniem tych pięknych kwiatów można manipulować nawet na długo po zasadzeniu. Wpływ na kolor kwiatów krzewu ma bowiem gleba, a przede wszystkim zawarte w niej mikroelementy. Dowiedz się, w jaki sposób możesz wpłynąć na barwę hortensji.

Sposób na hortensję różową

Różowe odmiany hortensji dojrzewają najczęściej w glebach zasadowych, bogatych w wapń lub magnez. Wysokie pH sprzyja zabarwianiu kwiatów na kolor różowy i czerwony, które po rozkwitnięciu formują ciepłą dekorację ogrodu. Dla uzyskania pogłębionego odcienia czerwonego u hortensji, warto sięgnąć po specjalne nawozy bogate w wapń, utrwalające pigmentację kwiatów. Stosowanie produktów takich jak BOPON nawóz wzmacniający kolor do hortensji różowych i czerwonych znacznie ułatwi to zadanie.

https://bros.pl/produkt/hortensja-rozowa-i-czerwona-nawoz-wzmacniajacy-kolor/

Wyhoduj niebieską hortensję

Niebieski kolor hortensji można uzyskać dzięki specjalnym preparatom podawanym do podłoża. W ofercie Bopon znajduje się między innymi przystosowany do tego nawóz barwiący, którego stosowanie powoduje zmianę koloru kwiatów hortensji na niebieski. Preparat utrzymuje kwaśne pH podłoża, dzięki czemu roślina jest w stanie pobierać glin używany przy syntezie niebieskiego barwnika kwiatów. Oprócz zabarwiania płatków, produkt dba również o bujny wzrost i intensywne kwitnienie hortensji, poprawiając jej ogólną kondycję.

https://bros.pl/produkt/hortensja-niebieska-nawoz-barwiacy/

Białe odmiany hortensji a barwienie kwiatów

Zajmując się barwieniem hortensji należy pamiętać, że odmiany z białymi kwiatami nie zmieniają swojego koloru. Bez względu na to, czy roślina dojrzewa w kwaśnym czy zasadowym podłożu – biały odcień jej kwiatów pozostanie niezmienny. Chcąc cieszyć się różową lub niebieską hortensją należy więc zdecydować się na zasadzenie nowego krzewu, który będzie zdolny do zmiany koloru swoich kwiatów.

Unikatowa zdolność hortensji do zmiany wybarwienia kwiatów powoduje, że wiele osób chce mieć ten krzew we własnym ogrodzie. Wymarzony wygląd działki można zyskać poprzez zapewnienie roślinie odpowiednich warunków glebowych. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda odmiana hortensji poddaje się zabiegom zmiany koloru, a odmiany z białymi kwiatami nie zmienią swojego odcienia pomimo usilnych starań.

Pozostałe porady

Wszystko co powinieneś wiedzieć o storczykach

Rośliny z rodziny Orchidaceae podbiły nasze serca i opanowały domowe parapety, choć ich uprawa bywa nie lada wyzwaniem. Storczyki wzbudzają zachwyt ze względu na obfite kwitnienie oraz piękne barwy kwiatów.

czytaj więcej

Jak zadbać o trawnik wiosną?

Wiosna to czas, w którym szczególnie powinieneś zadbać o trawnik. Po okresie zimowym potrzebuje od nas dużej uwagi i troski, aby odzyskać swoją witalność i piękny, zdrowy wygląd. Prawidłowa pielęgnacja trawnika w okresie wiosennym jest kluczowa dla zapewnienia odpowiedniego wzrostu i bujnej zieleni przez cały sezon. Dowiedz się jakie kroki należy podjąć, aby Twoja trawa była gęsta, piękna i odporna na choroby.

czytaj więcej
DO GÓRY