Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-06-30

3 sposoby na mole odzieżowe

Mole odzieżowe pojawiają się wszędzie tam, gdzie przechowuje się ubrania, pościel i firany. Spotyka się je w szafach i garderobach, a woje ślady pozostawiają także pod dywanami oraz w futrach. Larwy tych szkodników żywią się tkaninami i potrafią spowodować prawdziwe zniszczenia podczas żerowania. Co zrobić, gdy szkodniki zaatakują szafę? Poznaj 3 sposoby walki z molami ubraniowymi.

Lawenda, mięta, cytryna

Jednym ze sposobów na przegonienie moli odzieżowych z szafy jest zastosowanie intensywnych zapachów. Szkodniki są szczególnie wrażliwe na aromat lawendy, ale drażniąco działają na nie także mięta i cytrusy. Chcąc zmniejszyć szansę na zagnieżdżenie się owadów w garderobie, bądź przepędzić szkodniki z szafy, warto przechowywać w niej liście lawendy, mięty lub suszone plastry cytrusów.

Wysokie temperatury

Inną metodą walki z molami ubraniowymi jest poddanie ich oddziaływaniu słońca. Zarówno jaja, larwy, jak i osobniki dorosłe źle znoszą wysokie temperatury, dlatego można je wykorzystać do wypędzenia szkodników. Wystawianie odzieży na słońce, suszenie ubrań na zewnątrz i częste wieszanie ich na balkonie w lato spowoduje, że mole będą musiały zmienić miejsce żerowania, bo nie poradzą sobie w takich warunkach.

Produkty do zwalczania moli odzieżowych

Jedną ze skuteczniejszych metod walki z molami odzieżowymi jest sięgnięcie po specjalne preparaty, które pomagają radzić sobie ze szkodnikami. W ofercie BROS znajduje się wiele produktów na mole odzieżowe w tym między innymi zapachowa zawieszka do szafy czy lawendowe kulki na mole. Wybór produktu jest dowolny – każdy z preparatów skutecznie oddziałuje na mole, przyczyniając się do opuszczenia garderoby. Środki działające na te szkodniki są dyskretne i nie zajmują wiele miejsca w szafie, dlatego będą wygodne w stosowaniu nawet w komodzie wypełnionej po brzegi.

Pozostałe porady

Przycinanie róż – wszystko co musisz wiedzieć

Przycinanie róż powszechnie uważa się za skomplikowane. W rzeczywistości zabieg ten nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy znać podstawowe potrzeby poszczególnych gatunków krzewów oraz wiedzieć w jakim terminie i jaką techniką je przycinać. Trzeba pamiętać, że cięcie róż to podstawowy element ich pielęgnacji oraz warunek pięknego kwitnienia pędów i wymarzonego uformowania rośliny. Zabiegu nie należy więc unikać. Sprawdź, jak i kiedy ciąć róże.

czytaj więcej

Co zrobić, gdy ogródek zaatakują ślimaki?

Ślimaki stanowią zagrożenie dla niemal każdej rośliny. Szkodniki atakują rosnące w gruncie warzywa, kwiaty, a nawet wysokie krzewy i drzewa. Ich obecność zdradzają smugi jasnego śluzu, pozostawiane na trasie powolnych wędrówek. W ogrodach można spotkać zarówno ślimaki nagie, jak i szkodniki z muszlami. Czym różnią się oba rodzaje ślimaków i jak wypędzić je z ogrodu?

czytaj więcej
DO GÓRY