Wpisz co najmniej 3 litery...

2024-02-02

Owady biegające – jak pozbyć się ich z mieszkania?

Nie tylko komary i muchy, ale także rozmaite owady biegające mogą zaatakować nasze mieszkania. Do najpopularniejszych szkodników z tej kategorii zalicza się pająki, karaluchy, prusaki, rybiki cukrowe i mrówki. Warto poznać bliżej metody zwalczania każdego z wymienionych szkodników. Które z nich okażą się najskuteczniejsze w mieszkaniu?

Odławianie

Popularną metodą walki z owadami biegającymi jest ich odławianie. Polega ono na zmniejszaniu populacji szkodników poprzez łapanie ich w pułapki. W technice odławiania warto skorzystać z profesjonalnych akcesoriów, które na dobre uwięzią szkodnika. Przyda się między innymi BROS Prusakolep, który pomaga schwytać szkodniki za pomocą kleju pokrywającego powierzchnię pułapki.

Zaletą Prusakolepu jest jego długi czas działania, ponieważ pozostaje on skuteczny nawet do 3 miesięcy. Produkt nie zawiera środków owadobójczych i może być używany pod zlewem lub za lodówką, czyli bezpośrednio w miejscach występowania owadów. Pułapkę można złożyć w kształt tunelu i w ten sposób złapane szkodniki nie będą widoczne dla oka.

Metodę odławiania warto zastosować w przypadku karaluchów, prusaków i rybików cukrowych.

Zwalczanie

Jednym ze skuteczniejszych sposobów walki z owadami biegającymi jest ich zwalczanie. Korzystając z tej metody najlepiej sięgnąć po specjalne preparaty, które zawierają w składzie substancję owadobójczą. W zależności od czasu działania i gatunku szkodników, mogą być one zlikwidowane niemal natychmiast lub wyeliminowane stopniowo.

Środki zwalczające insekty mają różną postać. W przypadku oferty BROS są to mikrokapsułkowane płyny, spraye owadobójcze, a nawet specjalne żele z substancją trującą dla owadów. Wybór formy produktu warto uzależnić od skuteczności względem konkretnego rodzaju szkodnika – informacje na temat gatunków owadów zwalczanych danym preparatem znajdują się na etykiecie.

Wybierając metodę zwalczania można poradzić sobie z pająkami, karaluchami, prusakami, mrówkami, pchłami czy pluskwami.

Owady biegające a odstraszanie

Innym sposobem walki z owadami jest ich odstraszanie. Polega ono na rozprowadzaniu w mieszkaniu lub bezpośrednio na ludzkiej skórze preparatów, które działają drażniąco na szkodniki i zniechęcają je do ataku. O ile metoda ta jest skuteczna w przypadku komarów i kleszczy, to gorzej sprawdza się w przypadku karaluchów, pająków czy pluskiew. Trudno znaleźć produkt, który byłby dla tych owadów na tyle nieprzyjemny, by całkowicie wypędzić je z mieszkania. Właśnie dlatego metodę odstraszania poleca się w przypadku szkodników latających (os, much, komarów) lub kleszczy. Wobec owadów biegających warto zastosować inne metody walki.

Metody odstraszania nie poleca się stosować w przypadku owadów biegających.

Obecność owadów biegających w mieszkaniu budzi słuszną niechęć. Znając metody walki z nieproszonymi gośćmi można w pełni świadomie podjąć decyzję o ich zwalczaniu. Mając do czynienia z karaluchami, pająkami lub pluskwami sięgnij po pułapki lub preparaty owadobójcze, które pomogą Ci zwalczyć szkodniki ukrywające się w mieszkaniu.

Pozostałe porady

Ukąszenia pluskwy po nocy – jak rozpoznać szkodniki?

Okres żerowania pluskiew przypada na noc. Za dnia chowają się one w swoich kryjówkach, dlatego trudno je zauważyć. Najczęściej na ślady obecności pasożytów można natrafić w sypialni, czyli w miejscu zasypiania potencjalnych ofiar. Przekonaj się, co świadczy o występowaniu pluskiew w domu, jak rozpoznać ślad po ukąszeniu, a także gdzie insekty ukrywają się przed wzrokiem człowieka.

czytaj więcej

Fakty i mity na temat storczyków

Popularność storczyków wynika między innymi z ich wyjątkowego wyglądu. Pielęgnacja roślin nie jest jednak oczywista, a na jej temat urosło sporo nieprawdziwych przekonań. Poznaj kilka faktów i mitów na temat uprawy storczyków, a także sprawdź czego nie wiedziałeś o tych unikatowych roślinach.

czytaj więcej
DO GÓRY