2022-11-09
Mrówki w naturalnym środowisku zwykle nie przeszkadzają człowiekowi. Gorzej, gdy zaczynamy obserwować je na swoich tarasach czy podjazdach. Przesadne występowanie mrówek blisko domu może spowodować, że z czasem insekty zaczną szukać kryjówek wewnątrz. A do tego nie chcemy przecież dopuścić!
W przypadku zauważenia mrówek w pobliżu domu, warto działać szybko i skutecznie. Do walki z problemem można użyć preparatu BROS Proszek na mrówki. Jest on przeznaczony do stosowania na tarasach, chodnikach, ścieżkach czy podjazdach. Produkt jest bardzo skuteczną bronią w zwalczaniu tych niewielkich owadów. Mrówki przenoszą proszek do gniazda, gdzie preparat zaczyna działać, likwidując całą kolonię. Proszek można stosować w formie sypkiej lub po rozpuszczeniu w wodzie. Do wyboru jest kilka opakowań, a wybrane z nich posiadają sitko ułatwiające dozowanie.
Kiedy najlepiej stosować proszek, a kiedy lepiej go rozpuścić?
Sypki proszek warto stosować w przypadku, gdy widzimy mrówki poruszające się licznie po tej samej ścieżce. Wysypując preparat na drodze owadów, można spodziewać się, że wiele osobników wejdzie z nim w kontakt, a inne będą miały z nim styczność w gnieździe. Proszek rozpuszczony w wodzie najlepiej stosować bezpośrednio na kolonię znajdującą się w kryjówce. W ten sposób preparat lepiej dotrze do miejsc, w których chowają się mrówki.
Co jeśli mrówki wchodzą do domu?
Wtedy niezastąpiony będzie BROS Mrówex – żelowy preparat w specjalnym karmniku. Dzięki zawartości słodkich składników odżywczych przynęta jest bardzo atrakcyjna pokarmowo dla mrówek. jej żelowa postać sprawia, że jest ona chętnie i szybko spożywana przez mrówki. Owady pobierają ją z pojemnika, a następnie przenoszą do gniazda i przekazują ją innym mrówkom w kolonii, w tym królowej. Dzięki temu można osiągnąć tzw. efekt domina, który powoduje zniszczenie całego gniazda w stosunkowo krótkim czasie.
Cięcie żywopłotu to sposób na stworzenie wymarzonej dekoracji ogrodu. Regularnie wykonywany zabieg pozwala roślinom rozkrzewić się i lepiej rozrosnąć, dlatego nie warto o nim zapominać. Sprawdź, kiedy przeprowadzać cięcie oraz w jaki sposób formować zielony parawan w ogrodzie.
czytaj więcejUkąszenie komara nie jest szczególnie bolesne, jednak pozostawiony na skórze ślad potrafi być bardzo uporczywy. W miejscu ugryzienia powstaje swędzący bąbel, który wraz z drapaniem staje się coraz bardziej męczący. Można jednak temu zaradzić. Zobacz, co zastosować na ugryzienie komara i sprawdź, jak załagodzić swędzenie.
czytaj więcej