Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-08-24

Sposoby na myszy i szczury

Myszy i szczury są aktywne przez większość roku, jednak to jesienią ich obecność staje się szczególnie uciążliwa. W tym czasie gryzonie poszukują ciepłych kryjówek na zimę i pojawiają się w okolicy domów. Poznaj sposoby, aby pozbyć się nieproszonych gości ze swojego otoczenia.

Pułapki na gryzonie

Najbardziej znanym sposobem są oczywiście pułapki i trutki na myszy i szczury. Tych do wyboru jest wiele: od modeli drewnianych, przez plastikowe, aż do metalowych. Pułapkę należy dobrać do rozmiarów gryzonia: jeśli polujesz na szczura, to najpewniej nie uda Ci się go złapać w małą pułapkę na myszy. W takim wypadku lepiej sięgnąć po naszą pułapkę na myszy i szczury Monster. Dzięki swoim rozmiarom jest w stanie schwytać zarówno myszy jak i szczury. Jej konstrukcja sprawia, że nie trzeba dotykać, ani oglądać złapanego gryzonia.

Bez zabijania myszy

Jeśli zależy Ci na humanitarnym postępowaniu z gryzoniami, skorzystaj z Żywołapki na myszy Bros. Pułapka pozwala na schwytanie, a następnie wypuszczenie żywej myszy z dala od swojego mieszkania i bez jej zabijania. Gryzoń zwabiony zapachem przynęty wchodzi do wnętrza pułapki, a specjalna klapka zamyka mu drogę wyjścia. Tak schwytany gryzoń nie jest w stanie uciec z pułapki, dlatego można go przenieść w inne, bezpieczne dla niego miejsce, a pułapkę zastawić ponownie.

Trutki na myszy i szczury

Jednym ze skuteczniejszych sposobów pozbycia się myszy i szczurów jest zastosowanie specjalnych preparatów zwalczających. Występują one w formie granulatu, ziaren, płatków czy specjalnej pasty. Wystarczy przeczytać instrukcję użycia z opakowania, a następnie ostrożnie rozłożyć trutkę w miejscach pojawiania się gryzoni. Wiele z preparatów ma opóźnione działanie, dzięki czemu gryzonie nie kojarzą zjadania trutki ze śmiercią innych osobników. Część z nich ma właściwości mumifikujące oraz specjalny aromat wabiący gryzonie.

Domowe sposoby na pozbycie się gryzoni

Możemy także spróbować wypędzić gryzonie domowym sposobami. Myszy nie lubią zapachu dzikiej mięty, świeżych liści pomidorów, rumianku, oleandra, spleśniałej cytryny, lakieru do włosów i kwiatu wrotyczu (najłatwiej zebrać go latem i ususzyć). Produkty te możemy położyć blisko nor myszy lub w miejsca, poprzez które gryzonie przedostają się do domu.

Pozostałe porady

Przycinanie róż – wszystko co musisz wiedzieć

Przycinanie róż powszechnie uważa się za skomplikowane. W rzeczywistości zabieg ten nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy znać podstawowe potrzeby poszczególnych gatunków krzewów oraz wiedzieć w jakim terminie i jaką techniką je przycinać. Trzeba pamiętać, że cięcie róż to podstawowy element ich pielęgnacji oraz warunek pięknego kwitnienia pędów i wymarzonego uformowania rośliny. Zabiegu nie należy więc unikać. Sprawdź, jak i kiedy ciąć róże.

czytaj więcej

Co zrobić, gdy ogródek zaatakują ślimaki?

Ślimaki stanowią zagrożenie dla niemal każdej rośliny. Szkodniki atakują rosnące w gruncie warzywa, kwiaty, a nawet wysokie krzewy i drzewa. Ich obecność zdradzają smugi jasnego śluzu, pozostawiane na trasie powolnych wędrówek. W ogrodach można spotkać zarówno ślimaki nagie, jak i szkodniki z muszlami. Czym różnią się oba rodzaje ślimaków i jak wypędzić je z ogrodu?

czytaj więcej
DO GÓRY