Wpisz co najmniej 3 litery...

2023-07-28

Sposoby na ślimaki w ogrodzie

Ślimaki to jedne z najbardziej uciążliwych szkodników, które można spotkać w ogrodach i na działkach. Małe, niepozorne zwierzątka wyrządzają wiele szkód na grządkach i potrafią spędzić sen z powiek niejednemu ogrodnikowi. Walczyć z nimi można na różne sposoby. Jakie?

Pułapki na ślimaki

Jeśli mamy mały ogród, a ślimaki nie są bardzo uciążliwe, warto sięgnąć po samodzielnie przygotowane pułapki wabiące. Za przynętę mogą posłużyć nam kawałki jabłka lub marchewki. Zwabione w jedno miejsce szkodniki, łatwiej i szybciej będziemy mogli wynieść z ogrodu.

Innym sposobem jest pułapka piwna, która pomoże nam zapanować nam plagą ślimaków poprzez ich odławianie. Należy pamiętać, aby naczynie, do którego wlejemy piwo, zakopać w ziemi, w taki sposób, aby ślimaki mogły do niego swobodnie wpadać.

Wyłapywanie

Innym, domowym sposobem na ślimaki, jest ich wyłapywanie. Ta metoda sprawdza się zwłaszcza  w przypadku ślimaków oskorupionych i tylko pod warunkiem, że jest ich niewiele. Jeśli w ogrodzie panuje prawdziwa plaga lub rośliny zostały zaatakowane przez ślimaki nagie, warto sięgnąć po inne środki.

Preparaty na ślimaki

Jeśli domowe sposoby nie przynoszą rezultatów, warto sięgnąć po gotowe pułapki na ślimaki lub środki ochrony roślin. Takie można znaleźć w naszej ofercie, którą można zobaczyć tutaj. Specjalne preparaty do zwalczania ślimaków skutecznie wabią szkodniki, a następnie je likwidują. Są niezawodne i skuteczne.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Pozostałe porady

Formowanie żywopłotu. Wszystko, co musisz wiedzieć!

Cięcie żywopłotu to sposób na stworzenie wymarzonej dekoracji ogrodu. Regularnie wykonywany zabieg pozwala roślinom rozkrzewić się i lepiej rozrosnąć, dlatego nie warto o nim zapominać. Sprawdź, kiedy przeprowadzać cięcie oraz w jaki sposób formować zielony parawan w ogrodzie.

czytaj więcej

Co zrobić, aby ukąszenie komara przestało swędzieć?

Ukąszenie komara nie jest szczególnie bolesne, jednak pozostawiony na skórze ślad potrafi być bardzo uporczywy. W miejscu ugryzienia powstaje swędzący bąbel, który wraz z drapaniem staje się coraz bardziej męczący. Można jednak temu zaradzić. Zobacz, co zastosować na ugryzienie komara i sprawdź, jak załagodzić swędzenie.

czytaj więcej
DO GÓRY